عصر امروز تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت نیرو و شهرداری تهران منعقد خواهد شد که به واسطه آن، سالانه ۱۵۰ میلیون متر مکعب فاضلاب تصفیه شده، جایگزین آبیاری فضای سبز تهران با منابع آبی زیرزمینی می‌شود. به استناد اطلاعات بدست آمده از این تفاهم نامه، علاوه بر استفاده از ظرفیت‌ تصفیه خانه‌های موجود، احداث چندین تصفیه خانه […]

عصر امروز تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت نیرو و شهرداری تهران منعقد خواهد شد که به واسطه آن، سالانه ۱۵۰ میلیون متر مکعب فاضلاب تصفیه شده، جایگزین آبیاری فضای سبز تهران با منابع آبی زیرزمینی می‌شود.

به استناد اطلاعات بدست آمده از این تفاهم نامه، علاوه بر استفاده از ظرفیت‌ تصفیه خانه‌های موجود، احداث چندین تصفیه خانه محلی جدید از جمله در منطقه ۲۲ و منطقه ۱۳، مدنظر قرار دارد تا آب مورد نیاز آبیاری فضای سبز تهران از طریق تصفیه فاضلاب تامین شود.

*همکاری وزارت نیرو و شهرداری تهران به منظور کاهش استفاده از منابع آب زیرزمینی

به گزارش فارس، طرفین تفاهم نامه مذکور می بایست برای کاهش استفاده از منابع آب زیرزمینی و استفاده از پساب تصفیه خانه‌ها برای آبیاری فضای سبز همکاری کنند.

لازم به تاکید است پیش از این آبیاری فضای سبز شهر تهران با استفاده از منابع آب زیرزمینی انجام می‌شد که انتقادات فراوانی را از سوی کارشناسان و مردم به خود اختصاص داده بود.

گفتنی است پیش از این جایگزین کردن پساب تصفیه شده فاضلاب به جای منابع آب زیرزمینی در آبیاری فضای سبز در برخی از شهرهای کشور از جمله نجف‌آباد اصفهان مورد استفاده قرار گرفته بود که آثار مثبتی نیز به همراه داشت.