دو برابر شدن حجم تبادلات برقی ایران و ترکمنستان با احداث خط جدید مرو – سرخس ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
وزیر نیرو در دیدار با معاون رئیس کابینه وزرای ترکمنستان مطرح کرد:

دو برابر شدن حجم تبادلات برقی ایران و ترکمنستان با احداث خط جدید مرو – سرخس

وزیر نیرو گفت: هم‌اکنون ایران ظرفیت تبادل 500 مگاوات برق را با کشور ترکمستان دارد و با احداث خط جدید مرو – سرخس حجم تبادلات برقی بین دو کشور به بیش از دو برابر افزایش می‌یابد.

صنایع هیچ‌گونه نگرانی بابت تأمین برق نداشته باشند ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

صنایع هیچ‌گونه نگرانی بابت تأمین برق نداشته باشند

سخنگوی صنعت برق گفت: صنایع هیچ‌گونه نگرانی بابت تأمین برق نداشته باشند، چرا که به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا در مجموع انرژی بیشتری به صنایع تحویل داده شود.

میزان مصرف برق کشور از مرز ۶۰ هزار مگاوات گذشت ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
با افزایش تدریجی دمای هوای کشور؛

میزان مصرف برق کشور از مرز ۶۰ هزار مگاوات گذشت

مصرف برق در پیک روزانه و شبانه کشور بازهم رکورد زد و به بیش از ۶۰ هزار مگاوات رسید، به طوری‌که در پیک روزانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶۴۸ مگاوات و در پیک شبانه نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۷۲۲ مگاوات با افزایش میزان مصرف برق در کشور روبرو شدیم.

سامانه انتقال آب از سد قوچم به دهگلان آذر امسال تکمیل می‌شود ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

سامانه انتقال آب از سد قوچم به دهگلان آذر امسال تکمیل می‌شود

مشاور شرکت آبان پروژه، مجری طرح انتقال آب از سد قوچم به دهگلان و قروه گفت: بر اساس هدفگذاری انجام شده، سامانه انتقال آب به شهر دهگلان و روستاهای تابعه آن تا آذر ماه امسال تکمیل و آبرسانی ۲۵ میلیون مترمکعبی به پایان می‌رسد.

لزوم همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی در مدیریت مصرف انرژی ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد؛

لزوم همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی در مدیریت مصرف انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به لزوم همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی در حذف و کاهش سیستم سرمایشی و به مدار آمدن ژنراتورهای برق اضطراری در ساعت پیک مصرف برق اشاره کرد و گفت: اگر در زمان پیک مصرف از ظرفیت ژنراتورهای برق اضطراری استان استفاده شود، کمبود انرژی در ساعات پیک به طور قابل ملاحظه‌ای جبران خواهد شد.

واحد شماره 2 گازی نیروگاه بندرعباس وارد مدار شد ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
پس از 5 ساعت تعمیرات فشرده؛

واحد شماره 2 گازی نیروگاه بندرعباس وارد مدار شد

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از وارد مدار شدن واحد شماره 2 گازی این نیروگاه، پس از تعمیرات فشرده پنج ساعته و اتصال به شبکه سراسری برق خبر داد.

سهم “صنعت” از پاداش مصرف بهینه برق چیست؟ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

سهم “صنعت” از پاداش مصرف بهینه برق چیست؟

از آنجایی که یکی از ارکان اصلی رشد تولید کشور، تامین انرژی مورد نیاز صنایع است، بر این اساس سیاست تامین انرژی برای صنایع در وزارت نیرو طی سال‌های اخیر به گونه‌ای بوده که نه تنها موجب کاهش تولید نشده، بلکه رشد تولید را در صنایع کشور به ارمغان آورده است. بر همین اساس در پیک تابستان امسال هیچگونه محدودیتی برای صنایع کوچک اعمال نمی‌شود، اما از صنایع واقع در شهرک‌ها و مشابه این‌ها در خارج از شهرک‌ها درخواست شده فقط یک نصفه روز از تعطیلات خود را در ایام هفته لحاظ کنند.

کاهش مصرف در بخش اداری ضامن تامین پایدار برق است ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
مدیرعامل برق پایتخت:

کاهش مصرف در بخش اداری ضامن تامین پایدار برق است

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: اجرای کامل مصوبه هیئت دولت مبنی بر کاهش مصرف برق در بخش اداری ضامن پایداری شبکه و عبور موفق از اوج بار امسال است.

تامین ۱۰ درصدی نیاز صنعت برق به رله‌های حفاظتی با تولید دانش‌بنیان ۰۷ خرداد ۱۴۰۲

تامین ۱۰ درصدی نیاز صنعت برق به رله‌های حفاظتی با تولید دانش‌بنیان

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان توانسته‌اند با تولید رله‌های حفاظتی برای کاربرد در شبکه‌های توزیع برق، ۱۰درصد نیاز شرکت‌های برق منطقه‌ای را رفع کنند.