توجه ویژه به سازندگان و پیمانکاران داخلی در طرح‌های افزایش تولید
توجه ویژه به سازندگان و پیمانکاران داخلی در طرح‌های افزایش تولید
وزیر نفت از استفاده حداکثری توان پیمانکاران و سازندگان داخلی در طرح‌های نگه داشت تولید خبر داد.

به گزارش نبض انرژی،بیژن زنگنه در مراسم امضای ۹ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، با بیان این‌که چهار درصد کل اعتبارات طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به بحث مسئولیت‌های اجتماعی تعلق می‌گیرد، افزود: نوسازی تاسیسات نفت هم در این طرح مدنظر قرار دادیم.

وی افزود: هنر واقعی این است که با امکانات موجود و بدون فشار به بودجه عمومی، با خلاقیت برای کشور ثروت‌آفرینی کرد؛ کاری که در این طرح مورد توجه قرار گرفته است.

وزیر نفت، با تاکید بر این‌که یکی دیگر از اهداف در این طرح، اصلاح روش اجرای طرح‌ها و فاصله گرفتن از روش امانی و اجرا در قالب EPC/EPD به‌معنای واقعی است، افزود: پرداخت به پیمانکاران بر اساس تکمیل زنجیره‌ای از کار خواهد بود.

زنگنه تاکید کرد: استفاده حداکثری از توان پیمانکاران و سازندگان داخلی در اجرای این طرح بسیار مورد تاکید است. کمی طرح را به تاخیر انداختیم تا زمانی که با اجرای این طرح‌ها، نفت بیش‌تر به مدار می‌آید، بتوانیم این نفت را به بازار روانه کنیم.

وی تصریح کرد: اجرای طرح افزایش تولید و توانمندسازی پیمانکاران طرح پیام روشنی به بیگانگان و برخی داخلی‌هاست که تلاش می‌کنند با تحریم در دل مردم نگرانی ایجاد کنند.

وزیر نفت، با اشاره به برنامه خود در دولت دوازدهم اظهار کرد: در ابتدای وزارتم در دولت دوازدهم، ایده‌ای را با همکارانم با هدف اشتغال‌زایی و ایجاد تحرک میان پیمانکاران ایرانی با استفاده از توان مالی داخلی مطرح کردم.