فعالیت ۱۶۵۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه صنعت برق کشور
فعالیت ۱۶۵۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه صنعت برق کشور
معاون وزیر نیرو از فعالیت ۱۶۵۰ شرکت دانش بنیان در حوزه صنعت برق کشور خبر داد و گفت: در طول یک سال گذشته این روند ۱۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» مجتبی اکبری ظهر سه‌شنبه ۲۲ آذرماه در نشست هم اندیشی بررسی «ظرفیت های علمی، پژوهشی و اجرایی ملایر در صنعت آب و برق» که با حضور رؤسای ادارات، دانشگاه ها، شرکت ها و اساتید مرتبط در محل دانشکده فنی و حرفه ای خوارزمی ملایر برگزار شد، افزود: در سال های اخیر در مجموعه وزارت نیرو و شرکت ساتکاپ، اقدامات راهبردی فراوانی رقم خورده که از برکات انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه صنعت برق، یک صنعت پیشران، افتخارآفرین و یک صنعت زیربنایی در کشور محسوب می شود، اظهار کرد: حضور نخبگان دانشگاهی در این صنعت سبب شده در طول چهار دهه اخیر رشد بسزایی داشته باشد و افراد متخصص فراوانی را درون خود پرورش دهد.

و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاپ با اشاره به اینکه در حال حاضر انرژی برق به صورت رفاهی به سراسر کشور و دورترین نقاط مملکت رفته است، مطرح کرد: عمده خدمات ما در حوزه توزیع و تولید انرژی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در دانشگاه های فنی و حرفه ای صنعت برق باید در درون خود به یک زایش برسد و متخصصان فراوانی را در حوزه های مهارتی تربیت کرده و به شرکت‌های پایین دستی معرفی کنند.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه ما در این راستا با رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور به تفاهم رسیدیم، ادامه داد: با توجه به توان و انگیزه موجود در شهرستان ملایر، می‌توانیم در حوزه هاپ مهارتی، تجهیزات برق را در حوزه ترانس در دانشکده فنی و حرفه‌ای خوارزمی کلید بزنیم.

اکبری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خدمات پس از فروش این صنعت با کمبود نیرو مواجه است بنابراین با این اقدام ضمن ایجاد بازار فراوان، کمبود نیرو نیز جبران می شود.

وی از شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت کرد تا در نمایشگاه تخصصی که به زودی با حضور وزیر نیرو برگزار می شود، حتماً شرکت کنند و ضمن معرفی محصولات کامل و راهبردی خود، از حمایت وزارت نیرو بهره مند شوند.

اکبری با اشاره به اینکه در این زمینه آماده بستن قرارداد با شرکت های دانش بنیان هستیم و مباحث پژوهشی را مجدانه پیگیری می‌کنیم، افزود: وزیر نیرو در این زمینه دستورات ویژه را برای بررسی صادر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما با افرادی که در حوزه های فنی و مهندسی در صنعت برق و آب کار می کنند و در بخش پساب ایده های راهبردی دارند، آماده بستن قرارداد هستیم.

معاون وزیر نیرو یادآور شد: اساتید و دانشجویان فنی و مهندسی در صنعت آب و برق نیز که در زمینه تولید اپلیکیشن فعالیت می کنند، می توانند ایده های خود را به ما ارائه داده و با ما قرارداد ببندند.

وی تصریح کرد: ما شرکت های دانش بنیانی را که کار تولیدی انجام می دهند، شناسایی کرده و در حوزه های بازاریابی، بازرگانی و خرید تولیدات از آنها و معرفی این شرکت‌های دانش‌بنیان به شرکت‌های پایین‌دستی فعالیت می‌کنیم.

اکبری با اشاره به اینکه به تازگی تفاهم‌نامه ای با بنیاد علمی نخبگان در معاونت ریاست جمهوری امضاء کردیم، افزود: کلیه نیازهای صنعت آب و برق را احصاء کرده ایم و در این زمینه از همکاری اساتید و متخصصان امر استقبال می کنیم.

وی اشاره به اینکه ما در صنعت آب و برق یک شرکت فرابخشی هستیم و سعی می کنیم فرمایشات مقام معظم رهبری را در بحث تعامل و همکاری متقابل دانشگاه‌ها با صنایع، به صورت عملیاتی محقق کنیم، افزود: در همین زمینه موفق شده ایم در بحث جلوگیری از سرقت کابل ها، سیم ها و تجهیزات برق پهپادهای پیشرفته ای را طراحی کنیم.

اکبری از اقدامات راهبردی در زمینه انرژی های تجدیدپذیر در سطح کشور و جلوگیری از تجهیزات سرقت تجهیزات برق خبر داد و گفت: دانشجویان، پژوهشگران و اساتید متخصص در حوزه صنعت آب و برق می توانند با ما همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام