حمله سایبری به بزرگترین شرکت خط انتقال مشتقات نفتی در آمریکا
حمله سایبری به بزرگترین شرکت خط انتقال مشتقات نفتی در آمریکا
بزرگترین شرکت خط انتقال محصولات پالایشی و مشتقات نفتی در آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفت.

 «Colonial Pipeline» بزرگترین شرکت خط لوله انتقال سوخت و محصولات پالایشی در بیانیه‌ای از هدف گرفته شدن به وسیله یک حمله سایبری خبر داد.

این شرکت انتقال محصولات پالایشی اعلام کرد پس از آن که این شرکت هدف یک حمله سایبری قرار گرفت، شبکه خود را به شکل کامل تعطیل کرده است.

به گزارش نبض‌انرژی،این شرکت در بیانیه خود که روز جمعه منتشر ساخته، گفته است این حمله سبب شد به شکل موقت، تمامی عملیات‌های مرتبط با خطوط لوله و نیز برخی از سامانه‌های فناوری اطلاعات (آ تی) مرتبط با آن به حال تعلیق درآیند.

این شرکت اقدام به سوخت رسانی از پالایشگاه آمریکا در خلیج مکزیک به مناطق پر جمعیت در مناطق شرقی و جنوبی آمریکا می‌کند. این شرکت روزانه ۲.۵ میلیون بشکه بنزین، دیزل، سوخت هواپیما و دیگر محصولات تصفیه شده را از فاصله ۵۵۰۰ مایلی (معادل ۸ هزار و ۸۵۰ کیلومتری) جابجا می‌کند.

پلیس آمریکا گفته است همچنان با دستگاه‌های اجرای قانون و دیگر دستگاه‌های دولت فدرال آمریکا در ارتباط بوده و گام‌هایی را برای فهم و حل این مشکل برمی دارد.

این شرکت انتقال محصولات پالایشی و مشتقات نفتی همچنین گفته است اولیت شان از سرگیری خدمات به شکلی ایمن و فعال و نیز بازگشت کار‌ها به روند طبیعی است و تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا خسارت‌های ناشی از این حادثه را در خصوص مشتریان این شرکت به انجام برسانند.

پیشتر نیز شماری از ادارات دولت فدرال آمریکا از سوی هکر‌ها هدف حملات سایبری قرار گرفته بودند. رسانه‌های خبری اعلام کرده بودند هکر‌ها در این حملات سایبری به سازمان‌های دولتی آمریکا، از شکاف در نرم افزار‌ها استفاده کرده بودند.