قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز در بازار آسیا با یک دلار و ۷۸ سنت کاهش به ۶۷ دلار و ۷۹ سنت رسید.

به گزارش نبض انرژی به نقل از رویترز، در حالی که آمریکا از احتمال استفاده از ذخایر استراتژیک نفتی خود سخن گفته قیمت نفت امروز نسبت به روز دوشنبه اندکی کاهش داشته است، هرچند نگرانی از احتمال رویارویی نظامی بر سر حمله به تأسیسات نفتی عربستان موجب شده تا قیمت‌ها همچنان بالا بماند.

در همین حال بازارهای بورس شاهد افت بوده و سرمایه گذاران ترجیح داده‌اند دارایی‌های خود را از سمت بازارهای پرریسک به‌سمت محل‌های امن سرمایه گذاری نظیر بازار طلا هدایت کنند.

شاخص کلی ام‌اس‌سی‌آی در منطقه آسیا ــ اقیانوسیه به‌استثنای ژاپن شاهد افت 0.6درصدی بوده و ارزش سهام در بازار چین نیز کاهش 0.85درصدی داشته است. همچنین شاخص سهام در بازار استرالیا نیز 0.27 درصد افت کرده است.

تسوتومو سوما، تحلیلگر بازار نفت در توکیو گفت: «شاهد کاهش اشتهای ریسک‌پذیری در بازار هستیم، اما جالب است که بازارها واکنش بیشتری از خود نشان نداده‌اند… آمریکا و سایر کشورها دارای ذخایر نفتی هستند و این به کاهش نگرانی‌ها از تبعات حمله به تأسیسات نفتی عربستان کمک می‌کند».

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز در بازار آسیا با یک دلار و 78 سنت کاهش به 67 دلار و 79 سنت رسید. روز دوشنبه قیمت نفت برنت رشدی 14.6درصدی را شاهد بود که بیشترین رشد یک‌روزه حداقل از سال 1988 میلادی تاکنون بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با یک دلار و 92 سنت کاهش به 61 دلار و 69 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت دیروز 14.7 درصد افزایش داشت که بزرگترین رشد قیمت یک‌روزه از دسامبر 2008 تاکنون به‌شمار می‌رود.

بر اساس آمارهای آژانس بین‌المللی انرژی، حملات روز شنبه به تأسیسات نفتی عربستان تولید نفت این کشور را به نصف کاهش داده و بزرگترین اختلال در عرضه نفت جهان از سرنگونی رژیم شاهنشاهی در ایران در سال 1979 میلادی را رقم زده است.