قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
قیمت نفت برنت در معاملات امروز ۵ سنت افزایش داشت و به ۵۸ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش نبض انرژی، به نقل از رویترز، در حالی که جنگ تجاری بین آمریکا و چین بر تمام بازارهای مالی سایه افکنده اند و در شرایطی که آمارهای ضعیف از اقتصاد کره جنوبی نشان دهنده نگرانی ها در بازارهای نوظهور است و این نگرانی ها با افزایش تولید اوپک همزمان شده، قیمت نفت امروز پرنوسان بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 21 سنت معادل 0.4 درصد کاهش به 54 دلار و 89 سنت رسید. اما قیمت نفت برنت 5 سنت افزایش داشت و به 58 دلار و 71 سنت رسید.

آمریکا این هفته وضع تعرفه های 15 درصدی بر برخی کالاهای چینی را آغاز کرده و چین هم شروع به اعمال تعرفه بر 75 میلیارد دلار کالای آمریکایی کرده است. این اقدامات موجب تشدید هر چه بیشتر جنگ تجاری بین طرفین شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته قرار دو طرف برای مذاکره در اواخر ماه جاری همچنان پابرجاست.

بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرده که اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال کمتر از حد انتظار رشد داشته و صادرات این کشور نیز تحت تاثیر جنگ تجاری میان آمریکا و چین کمتر از برآوردهای قبلی بوده است.

اقدام روز یکشنبه آرژانتین در وضع مکانیزم های کنترلی جدید بر سرمایه داران نیز موجب افزایش نگرانی ها از ریسک های متوجه بازارهای نوظهور شده است.

جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «با توجه به عدم مشاهده هرگونه پیشرفتی در مذاکرات تجاری یا انجام هرگونه دیداری بین طرفین، انتشار آمارهای ضعیف در آسیا و بروز شکاف در اراده اوپک برای کنترل بازار بعید است قیمت نفت در طی هفته جاری شاهد رشد قابل توجهی باشد.»

بر اساس گزارش های غیررسمی میزان تولید نفت اوپک در ماه اوت برای اولین بار در سال جاری میلادی افزایش یافته است.