تولید روزانه ۱۹۰ میلیون مترمکعب گاز در نفت مناطق مرکزی
تولید روزانه ۱۹۰ میلیون مترمکعب گاز در نفت مناطق مرکزی
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی گفت:‌ شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در یک‌سال اخیر در مجموع حدود ۶۹ میلیارد متر مکعب گاز تولید کرده است که حکایت از تولید روزانه ۱۹۰ میلیلون متر مکعب گاز در روز دارد.

به گزارش نبض انرژی، بر اساس اعلام شرکت نفت مناطق مرکزی،‌ «رامین حاتمی» گفت: نفت مناطق مرکزی در یک سال گذشته در مجموع موفق به تولید ۶۸ میلیارد و ۹۸۵ میلیون مترمکعب گاز شده است.

وی با تشریح فعالیت‌های شرکت نفت مناطق مرکزی عنوان کرد: این شرکت مسئولیت تولید و توسعه در ۵۱ میدان گازی، ۲۸ میدان نفتی و یک میدان گازی – نفتی را به‌عهده دارد که از این میان، تاکنون ۱۳ میدان گازی و ۱۳ میدان نفتی توسعه یافته‌اند و در مدار تولید هستند.

حاتمی افزود: پارسال در راستای تامین پایدار انرژی، پروژه‌هایی مانند اجرای عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‌آباد، بهره‌برداری از مرکز جمع‌آوری گاز در خانگیران، پروژه برق‌رسانی به میدان دانان، واگذاری نخستین طرح مزایده فروش گازهای مشعل در میدان نفت‌شهر و سومار، امضای سه فقره قرارداد افزایش و نگهداشت تولید نفت و لرزه‌نگاری چهار میدان نفتی و گازی تنگ بیجار، دلاوران، باباگیر و بانکول اجرایی شد.

وی با اشاره به نقش راهبردی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مسیر تامین گاز و نفت مورد نیاز کشور تصریح کرد: تولید گاز در منطقه خشکی از طریق شرکت‌های تابعه نفت مرکزی از جمله شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، تامین پایدار گاز را در ۶ استان شمال و شرق کشور به دنبال دارد، همچنین در غرب کشور ۶ میدان مشترک نفتی وجود دارد که همه تلاش خود را برای بهره‌برداری بهینه از آنها انجام می‌دهیم.

حاتمی گفت: در کنار تولید به عنوان ماموریت اصلی شرکت، نگاه ویژه‌ای هم به صیانت از محیط زیست و فعالیت‌های عام‌المنفعه در قالب مسئولیت اجتماعی داریم.