توجه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به توسعه پایدار
توجه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به توسعه پایدار
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: این شرکت توجه به توسعه پایدار و اهتمام به بهبود شرایط اجتماعی محدوده فعالیت‌های خود را با هدف ارتقای سرمایه اجتماعی دنبال می‌کند.

به گزارش نبض انرژی،  احمد محمدی عصر امروز در چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت گفت: هدف اصلی مسئولیت اجتماعی افزون بر رضایت و توانمندسازی نیروهای بومی، فراهم‌کردن زمینه‌های لازم برای توسعه و امنیت پایدار در کشور است و این مهم با داشتن برنامه مدون و اصولی محقق می‌شود.

وی ادامه داد صنعت نفت از زمان پیدایش تاکنون در امر مسئولیت اجتماعی پیشگام بوده است و توانسته نقشی بسزا در توانمندسازی جوامع محلی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: هر چند انتقادهایی به ما وارد است، اما مواقعی هم بوده که فعالیت‌هایی صنعت نفت در زمینه مسئولیت اجتماعی آن‌طور که باید تبلیغ نشده است.

محمدی با بیان اینکه فعالیت‌ها و اقدام‌های عام‌المنفعه باید براساس برنامه‌ریزی هدفمند انجام شود، افزود: تلاش‌ها باید بر محور شکل‌گیری مسئولیت اجتماعی هدفمند باشد تا گوشه‌ای از محرومیت‌ها برطرف شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: شناسایی نیازمندی‌های واقعی مناطق عملیاتی از اهم واجبات است، زیرا در بعضی از مناطق، خدماتی ارائه شده که چندان ضرورت نداشته است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه اگر نیازها را واقعی‌سنجی و اولویت‌بندی کنیم به هدف نزدیک‌تر می‌شویم و امنیت و توسعه پایدار بیشتر محقق می‌شود، افزود: خدمات ارائه شده به صورت پراکنده است که با برنامه‌ریزی منظم و اصولی می‌توان آنها را پررنگ‌تر نشان داد.

محمدی به تدوین نظام‌نامه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت اشاره کرد و افزود: در صورت اجرایی شدن این نظام‌نامه، بدون شک مردم احساس رضایت بیشتری خواهند داشت.

به گفته وی، امیدواریم با ارائه خدمات عام‌المنفعه به مردم بتوان حق مطلب را ادا کرد، زیرا اگر ما خدمتگزار مردم هستیم باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که برای مردم قابل لمس باشد.