روسیه در تولید نفت از عربستان پیشی گرفت
روسیه در تولید نفت از عربستان پیشی گرفت
کمیته آمار دولتی روسیه (روس استات) اعلام کرد که تولید نفت این کشور از عربستان سعودی در ماه گذشته میلادی بیشتر بوده، بنابراین مسکو بار دیگر از ریاض در تولید نفت پیشی گرفته است.

به گزارش نبض انرژی، در گزارش کمیته آمار دولتی روسیه آمده است: روسیه در ماه ژوئن (۱۱ خرداد تا ۹ تیر) ۶.۸ درصد از عربستان سعودی بیشتر نفت تولید کرد.
روسیه در ماه ژوئن بدون درنظر گرفتن کنسانتره گازی روزانه ۱۰ میلیون و ۴۷۷ بشکه نفت تولید کرد. این در حالی است که عربستان سعودی در مدت مشابه ۹ میلیون و ۸۱۳ هزار بشکه نفت در روز تولید داشت.

تولید نفت کشورهای عضو اوپک در ماه ژوئن روزانه ۲۹ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه بوده است.
در همین حال کانال تلویزیونی وستی روسیه اعلام کرد که تولید نفت عربستان سعودی در ماه ژوئن در مقایسه با یک ماه قبل از آن (در ماه ژوئن) ۱.۲ درصد کاهش یافته است.
عربستان سعودی در ماه ژوئن در مقایسه با میانگین تولید سالانه خود ۶.۷ درصد کاهش تولید نفت داشته است.
در این گزارش گفته شد عربستان سعودی دومین سال متوالی است که تولید نفت خود را در چارچوب توافق اوپک پلاس کاهش می دهد.
در سال جاری میلادی صادرات نفت عربستان سعودی روزانه هفت میلیون بشکه بود که باعث شد تا از مازاد تولید نفت در بازار جهانی جلوگیری شود.
کشورهای عضو در کنار هم به «اوپک پلاس» معروف شده‌اند و از ماه ژانویه توافقی را به اجرا گذاشتند که عرضه نفت آنها را در مجموع ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش داد. هدف از این تصمیم، تنظیم عرضه، جلوگیری از سقوط بهای نفت و حتی صعودی کردن آن بود.