افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی آب و برق روستایی با دستور دکتر روحانی
افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی آب و برق روستایی با دستور دکتر روحانی
رئیس جمهور به مناسبت هفته دولت در ارتباط ویدئو کنفرانسی طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی آب و برق روستایی را در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، آذربایجان‌غربی، کرمان و لرستان افتتاح کرد.

به گزارش نبض انرژی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت دستاوردهای دولت تدبیر و امید در توسعه زیربنایی روستاهای کشور و در ارتباط ویدئو کنفرانسی، دستور افتتاح طرح‌های آبرسانی به 35 روستای استان سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر 192 میلیارد تومان را صادر کرد تا دو هزار و 400 هزار خانوار روستایی تحت پوشش طرح‌های آبرسانی هفته دولت قرار بگیرند.
همچنین در جریان این مراسم رئیس‌‌جمهور دستور افتتاح طرح‌های برق‌رسانی به 46 روستای سیستان و بلوچستان را نیز صادر کرد.
رئیس‌جمهور همچنین در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان فارس طرح برق‌رسانی به 13 روستا با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان و پروژه‌های آبرسانی به 23 روستای استان با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان را افتتاح کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در ادامه دستور افتتاح طرح‌های برق‌رسانی به 9 روستا با اعتباری بالغ بر 5.5 میلیارد تومان و طرح‌های آب‌رسانی به 49 روستای استان آذربایجان غربی را به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.
رئیس جمهور همچنین در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان کرمان، دستور برق‌رسانی به 24 روستا با جمعیتی بالغ بر 197 خانوار و همچنین طرح آب‌رسانی به 57 روستا با جمعیتی بالغ بر 385 خانوار را صادر کرد.
با دستور رئیس جمهور همچنین طرح‌های برق‌رسانی به 23 روستا و آب‎‌رسانی به 58 روستا در استان لرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
رئیس جمهور همچنین در حاشیه  این مراسم از نمایشگاهی که از دستاوردهای وزارتخانه‌های نیرو، نفت، راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در حوزه توسعه زیربنایی روستاهای کشور طی 6 سال گذشته انجام شده بازدید کرد و در جریان این بازدید، وزرای مربوطه از دستاوردها، عملکردها و خدمات زیربنایی وزارت متبوع خود در توسعه روستایی گزارشی ارایه کردند.
در جریان این بازدید وزیر نیرو از اقدامات انجام شده در حوزه آب و برق روستایی، وزیر راه و شهرسازی از اقدامات انجام شده در حوزه راه و بهسازی راه‌های روستایی، وزیر نفت در زمینه گازرسانی به روستاها، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص دسترسی روستاها به شبکه ملی اطلاعات و خدمات جانبی در زمینه IT به روستاها و وزیر بهداشت و درمان در خصوص احداث مراکز بهداشت و درمان روستاها گزارش دادند.