تشدید گمانه زنی ها در خصوص تمدید نشدن توافق اوپک پلاس
تشدید گمانه زنی ها در خصوص تمدید نشدن توافق اوپک پلاس
 گمانه زنی ها در خصوص تمدید نشدن  توافق اوپک پلاس افزایش یافته و بر این اساس احتمالا روسیه از این توافق خارج خواهد شد.

به گزارش نبض بورس به نقل از الریاض، آژانس بین المللی انرژی در گزارش اخیر خود اعلام کرد تولید نفت خام عربستان سعودی در دو سال گذشته به پایین ترین سطح خود رسیده است؛ زیراکه دولت پادشاهی عربستان به دنبال تلاش برای افزایش قیمت بوده است.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که اعضای اوپک پلاس ۱۵۳ درصد نسبت به وعده خود پایبند بوده اند که علت آن افزایش آن تحریم نفتی ونزوئلا است که موجب کاهش بیشتر از ۳۴۰ هزار بشکه ای نفت خام فقط از طریق این کشور بوده است.

آژانس بین المللی تصریح کرد متوسط کاهش تولید روزانه ونزوئلا به میزان ۸۷۰ هزار بشکه در ماه گذشته میلادی بوده که این موضوع می تواند موجب کاهش بیشتر تولید نفت اعضای اوپک شود.

منابع ثانویه میزان تولید نفت ونزوئلا را حدود ۷۳۲ هزار بشکه در روز اعلام کرده اند که علت این موضوع تحریم های نفتی آمریکا علیه این کشور است.

کاهش تولید نفت ونزوئلا و ایران و همچنین لیبی در ماه های گذشته توانسته نتیجه مطلوبی را برای اعضای اوپک به همراه آورد و قیمت نفت را بالا برده است. با این حال برخی از گمانه زنی ها نشان می دهد که توافق اوپک پلاس تمدید نخواهد شد و احتمالا روسیه از این توافق خارج خواهد شد.