مخزن یک‌هزار متر مکعبی فین در استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید
مخزن یک‌هزار متر مکعبی فین در استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از بهره‌برداری پروژه مخزن یک هزار متر مکعبی شهر فین با بیش از ۴۰۰۰ نفر جمعیت خبر داد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» “عبدالحمید حمزه ‌پور” با بیان اینکه این شرکت با پشتوانه دولت و نماینده عالی آن در هرمزگان گام‌های موثری در راستای بهبود وضعیت آب استان برداشته است، افزود: احداث مخزن شهر فین نیز یکی از گام‌های بزرگ دولت است که تکمیل آن به ذخیره آب مورد نیاز  شهر فین کمک شایانی خواهد کرد.
به گفته وی، با توجه به توسعه شهر فین و همچنین گردشگری بودن این منطقه، مخزن قدیمی شهر پاسخگوی نیاز جمعیت فعلی نبود، از این رو احداث مخزن با ظرفیت بالاتر در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه این پروژه به سرانجام رسید و جمعیتی بالغ بر 4 هزار و 354 نفر از این پروژه بهره‌مند شدند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، اعتبار هزینه شده برای این پروژه را 145 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در کنار این پروژه یک باب ایستگاه پمپاژ، 600 متر خط انتقال و 100 متر جاده دسترسی نیز احداث شده است.
حمزه‌پور همچنین با بیان اینکه آب شهر فین در حال حاضر از طریق نمک‌زدایی و شیرین‌سازی آب چاه‌های حفر شده در همین منطقه تامین می‌شود، افزود: پیش‌بینی‌های لازم در آینده برای تامین آب این شهر از خط انتقال آب‌شیرین‌کن خلیج فارس شده است که امیدواریم با تامین اعتبار این مهم نیز محقق شود.