پست برق GIS خزامی در اهواز آماده بهره‌برداری است
پست برق GIS خزامی در اهواز آماده بهره‌برداری است
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از بهره‌برداری فاز اول طرح دائم پست GIS خزامی اهواز در چند روز آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»  “محمود دشت‌بزرگ” گفت: فاز اول پست برق 132 به 33 کیلوولت GIS خزامی در کلانشهر اهواز با ظرفیت 50 مگاولت آمپر مراحل تست نهایی تجهیزات را نیز پشت سر گذاشته و آماده برق‌دار شدن است.
وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری فاز اول این پروژه یکهزار و 630 میلیارد ریال است، تصریح کرد: در روزهای آتی و قبل از پایان سال جاری پست مذکور وارد شبکه خواهد شد تا با ایجاد ظرفیت جدید باعث پایداری برق شهر اهواز و شهرستان کارون در تابستان 1402 شود.
وی افزود: فاز دوم و تکمیلی پست gis خزامی نیز 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی آن نیز در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: این پروژه یکی از 15 پست GIS است که برای توسعه و تقویت شبکه برق خوزستان برنامه‌ریزی و در دست احداث هستند.
دشت‌بزرگ توضیح داد: پست‌های gis در حال احداث این شرکت در خوزستان از پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا ساخته می‌شوند و از ویژگی مهم آنها می‌توان به مقاوم بودن در برابر گرد و غبار، آلودگی‌های صنعتی و شرایط اقلیمی نام برد.
وی تاکید کرد: این مجموعه پست‌ها کمک خواهند کرد تا علاوه بر افزایش ظرفیت، شبکه برق با اقلیم استان سازگاری لازم را پیدا کند و دچار حادثه‌های ناخواسته به دلیل شرایط آب و هوایی نشوند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اضافه کرد: پیش از این فاز اول پست gis کیانشهر وارد مدار شده و پست GIS کارون نیز در مرحله تست تجهیزات است و قبل از پایان سال جاری وارد مدار خواهد شد.
شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.