ضرورت توجه به مسائل پدافند غیرعامل در مجتمع گاز پارس جنوبی
ضرورت توجه به مسائل پدافند غیرعامل در مجتمع گاز پارس جنوبی
معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: نگاه به مسائل کلیدی و حیاتی پدافند غیرعامل در مجتمع گاز پارس جنوبی به‌خوبی نهادینه شده و ضرورت توجه به این موضوعات در اولویت است.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»به نقل از شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محمدعلی مطیعی در نشست با مدیرعامل، مدیران ستادی و پالایشگاهی این مجتمع با تأکید بر اهمیت پدافند غیرعامل اظهار کرد: با توسعه و ایجاد مرکز و پایگاه منسجم پدافند غیرعامل در مجتمع گاز پارس جنوبی شاهد هیچ‌ تهدیدی نخواهیم بود.

وی با تشریح تهدیدهای عمومی کشور افزود: اولویت دشمن، تهدید سایبری است و مسائل نیروی انسانی در اولویت دوم آنها قرار دارد و اکنون همه باید با افزایش سطح آمادگی همسو با نقشه‌های شوم دشمن گام برداریم.

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه به هوشیاری کامل این مجموعه در حوزه‌های مختلف پدافند غیرعامل اشاره و بیان کرد: کارهای بسیار شاخص و مهمی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات مجتمع گاز پارس جنوبی انجام شده که قابل تقدیر است.

مطیعی راهکارها و سناریوهای مقابله با تهدیدهای مختلف را در بزرگ‌ترین مجموعه تولید گاز کشور تشریح و تصریح کرد: سامانه‌های یکپارچه برای مقابله با تهدیدهای ریزپرنده‌ها سامان‌دهی شده است.

وی همچنین با اشاره به تولید پایدار و مستمر گاز در ماه‌های اخیر در مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: خوشبختانه با تکیه بر توان، دانش بومی و همت جهادگونه مدیران و کارکنان این مجموعه گازی در فصل زمستان امسال شاهد تولید حداکثری و بیش از ۷۵ درصدی گاز در این مجموعه بودیم و مردم کشورمان در رفاه و آسایش کامل بودند و این موفقیت راهبردی دستاورد بسیار بزرگی برای کشور است.

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور به تهیه نقشه راه و طرح جامع پدافند غیرعامل در پالایشگاه دوم پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: نقشه راه و طرح پدافند غیرعامل که با همت و تلاش مدیران و کارکنان این مجموعه پالایشگاهی تهیه شده امری شاخص و بسیار بزرگ است و این حرکت باید به‌عنوان الگو در اختیار دیگر پالایشگاه‌های مجتمع قرار گیرد و  پیاده‌سازی شود.

مطیعی ادامه داد: در سطح مقابله با تهدیدهای احتمالی دشمن باید آمادگی ۱۰۰ درصدی داشته  باشیم که برای افزایش توان در مقابل حوادث نیز با اجرای تمرین‌ها و رزمایش‌های متعدد در این مجموعه، توجه بسیار خوبی به افزایش سطح آمادگی واحدهای عملیاتی انجام شود و در آینده باید این رزمایش‌ها به‌صورت ویژه تداوم یابد.

وی در پایان گفت: قطعات و تجهیزات راهبردی و اساسی پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی باید بازبینی شوند و خوشبختانه این مجتمع بزرگ گازی کشور با برنامه‌ریزی دقیق و منظم و با تکیه بر توان و دانش تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته بخش بسیار زیادی از قطعات و تجهیزات را بومی‌سازی کند.