کاهش 21 درصدی آب ورودی به سدهای تهران در سال آبی جاری
کاهش 21 درصدی آب ورودی به سدهای تهران در سال آبی جاری
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: مخازن سدهای پنج‌گانه تهران با کسری 85 میلیون متر مکعبی نسبت به سال گذشته روبه رو شده‌اند.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» علیرضا ارسطویی” با اعلام مطلب فوق، تصریح کرد: میزان حجم کل مخازن سدهای استان تهران در حال حاضر 225 میلیون متر مکعب است که این میزان در سال گذشته 310 میلیون متر مکعب بوده است.
وی با بیان اینکه آب ورودی به سدهای تهران در سال آبی جاری با کاهش 21 درصدی روبرو بوده است، عنوان کرد: هم اکنون  حجم آب موجود در مخزن سد امیرکبیر حدود 19 میلیون مترمکعب است که این میزان در روز مشابه سال گذشته 35 میلیون مترمکعب بوده؛ همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از178میلیون مترمکعب سال گذشته به 140میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده است.
وی افزود: حجم ذخیره آب سد لار سال گذشته 11.3 میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی 11.1میلیون مترمکعبی فعلی، 0.2 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می دهد و حجم آب سد ماملو نیز از 68 میلیون مترمکعب سال گذشته، به 44 میلیون مترمکعب رسیده واین درحالیست که حجم ذخیره آب سد لتیان در مقایسه با روز مشابه سال گذشته با 6میلیون متر مکعب کاهش به 11 میلیون مترمکعب رسیده است.
ارسطویی در خصوص میزان بارش‌ها نیز گفت:  میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی تاکنون 103.5 میلی‌متر ثبت شده که این میزان در سال گذشته  117.7میلی‌متر بوده است؛ بر این اساس میزان بارش‌ها نسبت به سال آبی قبل آن 12.1درصد و نسبت به بلندمدت 28.9 درصد کاهش یافته است.
مدیردفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان با اشاره به این موضوع که خط قرمز وزارت نیرو تامین آب شرب پایدار است، خاطرنشان کرد : با توجه به شرایط اقلیمی کشور رعایت الگوی بهینه مصرف در بخش‌های مختلف مصرف امری ضروری است و باید مورد توجه همه اقشار جامعه قرار گیرد.