تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از مرز 300 میلیون مگاوات ساعت گذشت
تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از مرز 300 میلیون مگاوات ساعت گذشت
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ابتدای امسال تاکنون به بیش از 310 میلیون مگاوات ساعت رسیده است.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» “ناصر اسکندری” با اشاره به اجرای فصل تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی سراسر کشور، افزود: از ابتدای مهرماه به منظور تامین برق پایدار پیک تابستان سال آینده حدود 107 هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 52 هزار مگاوات از این برنامه آغاز شده است، ادامه داد: تاکنون 44 هزار مگاوات از برنامه شروع شده در این بخش به پایان رسیده است و امیدواریم تا پایان اردیبهشت‌ماه بتوانیم با اتمام به موقع برنامه‌های یاد شده تمامی واحدهای نیروگاهی را برای تامین برق پایدار روزهای اوج مصرف برق کشور در اختیار داشته باشیم.
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه بیش از 81 درصد ظرفیت نیروگاهی کشور در اختیار واحدهای تولید برق حرارتی است، گفت: این نیروگاه‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون توانسته‌اند با تولید 310 میلیون مگاوات ساعت انرژی، نقش مهمی در تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور داشته باشند.