دهمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد ایران آغاز به کار کرد
دهمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد ایران آغاز به کار کرد
صبح امروز دهمین کنفرانس منطقه ای سیرد ایران، با حضور معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، جمعی از مدیران ارشد صنعت برق کشور، اساتید دانشگاه و متخصصان این حوزه در محل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به صورت ویدئو کنفرانس آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» صبح امروز دهمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد ایران، با حضور معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، جمعی از مدیران ارشد صنعت  برق کشور، اساتید دانشگاه و متخصصان این حوزه در محل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به صورت ویدئو کنفرانس آغاز به کار کرد.
علی سعیدی دبیر کمیته ملی سیرد ایران در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش‌های مشترک انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های توزیع نیروی برق و شرکت توزیع نیروی برق استان تهران و همچنین کمیته علمی در برگزاری دهمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد ایران اظهارداشت: مقرر شده بود که این کنفرانس با تمرکز پیرامون مدیریت دارایی‌های فیزیکی در روزهای ۲۵ و ۲۶ ماه به صورت حضوری و با برپایی کارگاه هایی مرتبط با موضوع مذکور برگزار شود و متاسفانه به واسطه مشکلات جوی و بارش های اخیر کشور، تصمیم گرفته شد که کنفرانس به صورت مجازی برگزار شود.
وی تجهیزات شبکه، کیفیت توان، بهره برداری، کنترل و حفاظت ، منابع پراکنده انرژی و بهینه سازی مصرف(کاهش تلفات)، برنامه‌ریزی و توسعه شبکه، مباحث اقتصادی در کسب و کار توزیع، تجدید ساختار و بازار برق به انضمام داده کاوی را  محورهای برگزاری دهمین کنفرانس منطقه ای سیرد ایران اعلام کرد که در قالب هفت کمیته به ریاست اساتید صاحب نام دانشکده های ممتاز صنعت برق کشور ساماندهی شده‌اند.
دبیر کمیته ملی سیرد ایران افزود: 154 مقاله از مجموع ۴۳۵ مقاله ارسالی به دبیرخانه کنفرانس پذیرفته شدند که از این تعداد ۱۱۰مقاله به صورت پوستر و ۴۴ مقاله به صورت شفاهی ارائه می شوند.
سعیدی تصریح کرد: از مجموع ۲۸۷ مقاله ارسالی از سوی کارشناسان شرکت های توزیع نیروی برق کشور به دهمین کنفرانس، ۱۳۱ مقاله پذیرفته شد و توزیع نیروی برق استان فارس با 41 مقاله در جایگاه نخست، توزیع نیروی برق استان تهران و شهرستانهای اصفهان با 16مقاله به صورت مشترک درجایگاه دوم و توزیع نیروی برق تهران بزرگ با 7مقاله در جایگاه سوم قرار گرفتند
قاسم شهابی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران نیز در آیین افتتاحیه دهمین کنفرانس سیرد ایران هدف از برگزاری این کنفرانس را تبادل دانش و یافته‌های علمی بین پژوهشگران ایرانی و سایر کشورها دانست و از تلاش‌های چهارماهه مشترک بین کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان تهران و انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای توزیع برق در قالب  کمیته اجرایی کنفرانس قدردانی کرد.
در ادامه حمیدرضا پیرپیران معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر نیز در سخنانی برگزاری این کنفرانس را در ارتقای سطح دانش فنی و تبادل تجربیات میان کارشناسان صنعت برق ایران با سایر کشورها مهم برشمرد و به تشریح تحولات آینده در صنعت برق جهان و مباحث مطالعاتی و تحقیقاتی مورد نیاز در صنعت توزیع برق کشور پرداخت.
پیرپیران با تبیین پیشران‌های اصلی در صنعت توزیع برق، گفت: باید سرفصل هایمان را شناسایی کنیم و به صورت مدل در بیاوریم و با شناسایی وضعیت و جایگاهمان، بتوانیم با یک برنامه‌ریزی دقیق، اهداف و چشم اندازمان را ترسیم کرده و به سوی آنها حرکت کنیم.
بنا بر این گزارش  مقالات پذیرفته شده  در این کنفرانس نیز از ساعت 13 تا 17 در  هفت کمیته تخصصی ارائه می شوند.