تولید 2924 میلیون کیلووات ساعت برق از منابع تجدیدپذیرموجب صرفه جویی در آب می شود
تولید 2924 میلیون کیلووات ساعت برق از منابع تجدیدپذیرموجب صرفه جویی در آب می شود
از تيرماه سال 88 تا انتهای اسفندماه سال جاری حدود دو ميليارد و 924 ميليون کيلووات ساعت برق از محل انرژي‌هاي نو توليد شده که اين ميزان باعث صرفه‌جويي 643 ميليون ليتري مصرف آب در کشور شده است.
به‌گزارش نبض انرژی، از تيرماه سال 1388 تا انتهای اسفندماه سال جاری، دو ميليارد و 924 ميليون کيلووات ساعت از منابع تجديدپذير انرژي توليد شده که اين ميزان توليد برق از محل انرژي‌هاي تجديدپذير توانسته از انتشار حدود دو میلیون و 18 هزار تن گاز گلخانه‌ای بکاهد.
همچنين اين ميزان توليد انرژي‌هاي نو باعث شده 830 ميليون مترمکعب از مصرف سوخت‌هاي فسيلي در کشور که جزو عوامل اصلي آلايندگي هوا در کشور است، کاسته شود.
گفتني است، اين ميزان توليد انرژي‌هاي نو باعث صرفه‌جویی 643 ميليون ليتري مصرف آب در سال‌هاي اخير شده است که سهم اسفندماه به تنهايي حدود 20 ميليون ليتر بوده است.
هم‌اکنون 430 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به 700 مگاوات رسیده است. همچنین تاکنون 98 نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در کشور نصب شده و 47 نیروگاه مگاواتی دیگر نیز در حال احداث است.
براساس این گزارش انرژی‌های تجدیدپذیر موجب اشتغال 43 هزار و 400 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کشور شده و حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش به بیش از 102 هزار میلیارد ریال رسیده است.
بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که 43 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع خورشیدی، 41 درصد از نوع بادی، 13 درصد از نوع برق‌آبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و یک درصد نیز از نوع زیست توده است.
  • منبع خبر : وزارت نیرو