تولید ال‌ان‌جی روسیه رکورد زد
تولید ال‌ان‌جی روسیه رکورد زد
اداره آمار فدرال روسیه موسوم به روستات Rosstat در گزارش اخیر خود اعلام کرد که تولید گاز طبیعی مایع (LNG) در این کشور طی سال گذشته میلادی با ۸.۱ درصد افزایش به رکورد ۳۲.۵ میلیون تن رسید.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» به نقل از راشاتودی، اداره آمار فدرال روسیه موسوم به روستات Rosstat در گزارش اخیر خود اعلام کرد که تولید گاز طبیعی مایع (LNG) در این کشور طی سال گذشته میلادی با 8.1 درصد افزایش به رکورد 32.5 میلیون تن رسید.

داده‌ها نشان می دهد که در دسامبر این رقم نسبت به ماه مشابه در سال 2021 با کاهش 4.8 درصدی به 2.8 میلیون تن رسیده بود. این رقم البته 0.4 درصد بیشتر از نوامبر 2022 بود.

بر اساس این گزارش، 11.5 میلیون تن گاز طبیعی مایع در نیروگاه پروژه ساخالین-2 تولید شد.

اداره آمار فدرال اعلام کرد که دلیل اصلی رکورد تولید کاهش حجم تعمیرات در سال 2022، پس از انجام کارهای تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده بزرگ در سال 2021 است.

بر اساس گزارش روستات، تولید LNG در روسیه در سال 2021 به حدود 30.1 میلیون تن رسید در حالی که در سال 2020 این رقم 1.1 درصد بیشتر و 30.5 میلیون تن بود.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، پیشتر گفته بود که این کشور صادرات LNG را در سال 2022 تا 8 درصد افزایش داد و به 46 میلیارد متر مکعب رسید.

در روسیه، LNG با تناژ بالا به طور سنتی توسط نیروگاه‌های ساخالین انرژی (متعلق به گازپروم، میتسویی و میتسوبیشی) و همچنین کارخانه LNG یامال نواتک در قطب شمال تولید می‌شود.

گاز طبیعی مایع روسیه همچنین توسط نیروگاه گازپروم با تناژ متوسط در ایستگاه کمپرسور پورتووایا واقع در سواحل روسیه در دریای بالتیک تولید می‌شود.

منبع: تسنیم