خسارت 100 میلیارد ریالی برف به شبکه‌های برق‌رسانی استان چهارمحال و بختیاری
خسارت 100 میلیارد ریالی برف به شبکه‌های برق‌رسانی استان چهارمحال و بختیاری
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری خسارت اولیه برف سنگین هفته گذشته به شبکه برق رسانی این استان را 100 میلیارد ریال عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»  “مجید فرهزاد” با حضور در شهرستان کوهرنگ و بازدید از آخرین روند اصلاح شبکه‌های برق‌رسانی این شهرستان گفت: در پی بارش سنگین برف تاکنون بالغ بر 100 میلیارد ریال خسارت به شبکه‌های برق رسانی برآورد شده است.
وی در ادامه افزود: در شهرستان کوهرنگ با توجه به بارش 200 سانتیمری برف، 40 پایه برق رسانی شکسته و 7 دستگاه ترانسفور ماتور توزیع برق، 2.5 کیلومتر شبکه فشار متوسط و یک کیلومتر شبکه فشار ضعیف دچار آسیب شدید شد که با تلاش شبانه روزی اکیپ‌های عملیاتی این شرکت، مناطقی که دارای جاده دسترسی بود در همان ساعات اولیه رفع عیب و دیگر مناطق نیز به تناوب آن برق‌دار شد.
فرهزاد با اشاره به اینکه بارش برف در کوهرنگ باعث  قطعی برق در مناطق بیرگان، مازه سوخته، تلخه دان و لبد بازفت شد، گفت: در حال حاضر همه مناطق  برق‌دار هستند و منطقه لبد بازفت نیز با توجه به بسته بودن جاده دسترسی آن  با اعزام نیروهای عملیاتی از طریق  بالگرد با حضور معاون بهره برداری این شرکت و پیاده روی جاده 17 کیلومتری آن منطقه در روز جمعه 20 بهمن ماه برق‌دار شد.