27 نیروگاه برق درکشور وارد مدار تولید شد
27 نیروگاه برق درکشور وارد مدار تولید شد
وزیر نیرو گفت: با ورود 27 نیروگاه جدید در مدار تولید برق و مدیریت مناسب بر مصرف به دنبال پیشگیری ازهرگونه بحران احتمالی در ارتباط با خاموشی برق در تابستان هستیم.

به گزارش نبض انرژی، رضا اردکانیان درنشست با مسئولان صنعت آب و برق کشورافزود: با وجود پیش بینی سختی ها در سال 98، انتظار داریم که با همکاری دولت و مجلس در بخش آب و برق شاهد خبرهای خوبی برای مردم باشیم.
وی بیان کرد: دراین زمینه الگوهای مصرف آب و برق در برخی ازشهرها جمله بوشهر نگران کننده است و انتظار می رود مردم و مسئولان نسبت به مصرف بهینه تلاش کنند.
اردکانیان درباره آخرین وضعیت خرید برق از نیروگاه اتمی بوشهر توسط وزارت نیرو بیان کرد: مطابق ضوابط دولت وزارت نیرو به عنوان یک مشتری خریدار برق نیروگاه اتمی بوشهر است و متناسب با نیازها و تولید برق از این نیروگاه خریداری می شود.
وی در باره هزینه تولید و مصرف آب اظهار داشت: نبود تناسب پرداخت هزینه مصرف آب با هزینه های تولید آن نشان می دهد که یک نامعادله ای در حال رقم خوردن است.
اردکانیان ادامه داد: این شرایط سبب شده که اثرات منفی آن بر طرح توسعه ای گذاشته شود و مسیر اصلاح و توسعه شبکه را با چالش مواجه کند.
وزیر نیرو با اشاره به برنامه های دولت برای تامین آب مصرفی مناطق ساحلی از آب دریا با استقرار آب شیرین کن ها، گفت: دراستان بوشهر فعالیت های خوبی از سال 92 برای ساخت آب شیرین کن ها آغاز شده و 2 آب شیرین کن با ظرفیت 22 هزار متر مکعب در روز در بوشهر و کنگان وارد مدار تولید شده است.
اردکانیان ادامه داد: با اتمام 6 پروژه آب شرین کن در استان بوشهر، انتظار می رود که تا پایان دولت تدبیر و امید شاهد استفاده 45 درصدی مردم استان بوشهر از آب حاصل از آب شیرین کن ها باشیم.
وی اظهار داشت: تامین آب شیرین به ازای هرمترمکعب 70 هزار ریال هزینه دارد این درحالی است که میزان دریافتی بابت آب مصرفی از مشترکان در مناطق شهری و روستایی برای هر مترمکعب به ترتیب پنج و 2 هزار و 500 ریال است.
اردکانیان در بخش دیگری از سخنان اظهار داشت: وزارت نیرو در استان بوشهر 104 پروژه شامل سدسازی، شبکه های آبیاری و آب و فاضلاب در دست اجرا دارد که پیشرفت فیزیکی آنها بطور متوسط 42 درصد است.
اردکانیان ادامه داد: اعتبار این پروژه ها 42 هزار میلیارد ریال است که امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس این برنامه ها در موعد زمانی مقرر اجرایی شود.
وزیر نیرو همزمان با سفر رئیس جمهوری در قالب کاروان دولت تدبیر و امید روز یکشنبه به استان بوشهر سفر کرده است.

  • منبع خبر : ایرنا