گام دیگر دانش‌بنیان‌ها در راستای قطع وابستگی به محصولات خارجی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی
گام دیگر دانش‌بنیان‌ها در راستای قطع وابستگی به محصولات خارجی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی
مدیر پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در راستای قطع وابستگی به محصولات خارجی، دستگاه‌های الکترولایزر واحد تاسیسات مشترک ۲ این پالایشگاه با حمایت و مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان با موفقیت بومی‌سازی شد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»مهرداد عبدی روز دوشنبه در نشست با کارکنان این پالایشگاه با اشاره به توانمندی‌ها، دستاوردهای نوآورانه، تجربه، تخصص و تعهد کارکنان و متخصصان پالایشگاه هفتم پارس جنوبی افزود: این اقدام با هدف دستیابی به اقتصاد پویا، پیشرو، درون‌زا ،کاهش و قطع کامل وابستگی به محصولات خارجی، با انجام دقیق مراحل طراحی، ساخت و نصب، دستگاه‌های الکترولایزر انجام گرفته است.

وی ادامه داد: دستگاه‌های الکترولایزر با انجام فرایندهای تصفیه آب، تولید و تزریق کلر برای گندزدایی آب دریا نقش بسیار موثری در تولید پایدار گاز ایفا می‌کنند.

عبدی با اشاره به تعامل و همکاری بسیار سازنده این مجموعه با شرکت‌های دانش بنیان و مجموعه ساخت بار اول بیان کرد: با توجه به پایان دوره کارآیی و زمان مفید بازدهی دستگاه‌های الکترولایزر واحد تاسیسات ۲ الایشگاه هفتم پارس جنوبی و قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی در زمینه تامین این کالای مهم، متخصصان و کارکنان پالایشگاه هفتم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این دستگاه راهبردی را ساخت و نصب کردند.

مدیر پالایشگاه هقتم مجتمع گاز پارس جنوبی به کیفیت بسیار بالای این دستگاه ساخته شده نسبت به نمونه های خارجی اشاره کرد و ادامه داد: عیب‌ها و محدودیت‌های عملیاتی دستگاه‌های خارجی در نمونه های تولید شده داخلی کامل برطرف شده است و کارایی و قابلیت اطمینان این دستگاه‌ها افزایش یافته است.