تحویل 3.5 میلیون مترمکعب پساب به شهرداری تهران
تحویل 3.5 میلیون مترمکعب پساب به شهرداری تهران
از ابتدای سال تاکنون بیش از سه میلیون و 500 هزار مترمکعب پساب تصفیه‌خانه‌های شهرک قدس و شهید محلاتی به شهرداری مناطق یک، 2 و سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران تحویل شده است.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» مدیر امور نظارت بر بهره‌برداری تصفیه‌خانه‌های فاضلاب محلی شرکت فاضلاب تهران گفت: یک میلیون و 800 هزار متر مکعب پساب تصفیه‌خانه شهرک قدس به شهرداری منطقه 2 تهران با هدف آبیاری فضای سبز نواحی 2 و 4 و برج میلاد و حدود یک میلیون متر مکعب پساب به سازمان بوستان‌ها و فضای سبز برای آبیاری پارک پردیسان (از طریق پمپاژ) واگذار شده است.

“اتابک صفرخان‌لو” افزود: همچنین 750 هزار مترمکعب از پساب تولیدی در تصفیه‌خانه شهرک شهید محلاتی برای آبیاری فضای سبز شهرک محلاتی و کمربند سبز (جنگل‌کاری کوه‌پایه شمال تهران) به شهرداری منطقه یک واگذار شده است.

صفرخان‌لو با بیان اینکه این میزان از پساب واگذار شده حدود 25 درصد از ظرفیت تولید را شامل می‌شود، خاطرنشان ساخت: با تکمیل خطوط انتقال و ایستگاه‌های پمپاژ توسط مناطق 5 و 6 شهرداری تهران میزان پساب قابل واگذاری در سال آینده تا 5 میلیون مترمکعب افزایش خواهد داشت.

هم‌اکنون شرکت فاضلاب تهران امکان تخصیص پساب تصفیه‌خانه‌های محلی ازجمله تصفیه‌خانه‌های شهرک محلاتی، صاحب‌قرانیه، قیطریه، زرگنده، اکباتان و شهرک غرب برای متقاضیان استفاده از پساب، در محدوده‌های قابل واگذاری را دارد.