برقی‌سازی موتورسیکلت‌ها و پیک‌های موتوری وظیفه شهرداری‌ها و وزارت صمت است
برقی‌سازی موتورسیکلت‌ها و پیک‌های موتوری وظیفه شهرداری‌ها و وزارت صمت است
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: در قانون هوای پاک شهرداری‌ها و وزارت صمت مکلف شده‌اند نسبت به برقی‌سازی موتورسیکلت‌های کار و پیک موتوری اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»داریوش گل علیزاده روز سه شنبه در حاشیه نمایشگاه ارائه موتورسیکلت‌ها و اتوبوس‌های برقی به مناسبت هفته هوای پاک( ۲۴ تا ۲۹ دی) که با حضور علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست در این سازمان برگزار شد، افزود: با توجه به نقش وسایل نقلیه موتوری با سوخت فسیلی و بنزینی در تشدید آلودگی هوا و نیز فرسودگی بیش از ۹۰ درصد موتورسیکلت‌های در حال تردد، توسعه بکارگیری موتورسیکلت‌های برقی به ویژه در کلانشهرها می‌تواند باعث کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد موتورسیکلت‌ها شود.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر، توسعه حمل و نقل عمومی درون شهری با اولویت اتوبوس و تاکسی‌های برقی، هیبرید و گازسوز در کلانشهرها موجب بهبود کیفیت هوا در این شهرها می‌شود که این موضوع نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم و اهتمام مراجع ذیربط (وزارت کشور و شهرداری‌ها) برای توسعه ناوگان حمل و نقل پاک است.

گل علیزاده درباره برگزاری نمایشگاه موتورسیکلت‌ها و اتوبوس‌های برقی گفت: به مناسبت هفته هوای پاک نمایشگاه ارائه موتورسیکلت‌ها و نیز اتوبوس‌های برقی که با همکاری شرکت‌های داخلی تولید شده‌اند، در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

وی تصریح کرد: در قراردادی با شهرداری‌ها مقرر شده است که از این اتوبوس‌ها در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور استفاده شود.