افزایش ۵ درصدی مصرف گاز در کشور
افزایش ۵ درصدی مصرف گاز در کشور
کارشناس مرکز کنترل راهبری گاز ایران گفت: مصرف گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع عمده با حدود ۵ درصد افزایش به حدود ۶۳۹ میلیون مترمکعب رسید.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» ایزدبخش در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: با توجه به کاهش دما، مصرف گاز در نیمه شمالی کشور رشد چشمگیری داشت و رفتار مصرف کننده در برخی استان‌ها به ویژه استان‌های تهران، آذربایجان غربی و مازندران، خارج از الگوی مصرف بوده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود در روز‌های آینده با کاهش دما و رسیدن میانگین دما به حدود 9 دهم درجه سانتیگراد,‏ مصرف گاز به حدود 710 میلیون مترمکعب افزایش پیدا کند.

ایزدبخش با اشاره به اینکه اکنون همه پالایشگاه‌ها و منابع تولیدی در حداکثر ظرفیت قرار دارند و ممکن است در پایداری شبکه، اخلال به وجود بیاید,‏ اضافه کرد: همه همکاران ما تلاش می‌کنند پایداری شبکه حفظ شود همان گونه که تا کنون این اتفاق افتاده است.

کارشناس مرکز کنترل راهبری گاز ایران با اشاره به اینکه در نقاط انتهایی شبکه به ویژه در استان‌های خراسان شمالی، جنوبی، گلستان و اردبیل، ممکن است افت فشار را داشته باشیم از هموطنان خواست: دمای آسایش بین 18 تا 21 درجه را رعایت کنند و پنجره‌ها را ببندند و با این اقدامات کمک کنند تا پایداری شبکه را به ویژه در استان‌های شمالی حفظ کنیم.