افزایش قیمت خرید برق از نیروگاه‌ها
افزایش قیمت خرید برق از نیروگاه‌ها
مدیرعامل نیروگاه زاگرس گفت: نرخ خرید برق از سال ۹۵ تاکنون افزایش نداشته، اما با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و مذاکرات انجام شده، قیمت خرید برق از نیروگاه‌ها در سال آینده افزایش خواهد یافت.

 

به گزارش نبض انرژی، «محمد جعفری» در نشست خبری عرضه سهام جدید در بازار سرمایه درباره قیمت‌گذاری برق، گفت: سندیکای تولیدکنندگان برق در حال رایزنی با دولت است تا بهای خرید با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید افزایش پیدا کند.

مدیرعامل نیروگاه زاگرس وابسته به سازمان اقتصادی کوثر (بنیاد شهید) اضافه کرد: بهای تمام شده تولید هر کیلو وات برق بدون محاسبه نرخ سوخت ۱۲۰ تومان است که با قیمت ۶۵ تا ۷۰ تومان به مصرف کننده به فروش می‌رسد.

جعفری گفت: لازم است قیمت خرید برق از نیروگاه‌ها افزایش یابد، در غیر اینصورت نیروگاه‌ها با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها با مشکلات زیادی در فرایند تولید روبرو خواهند شد.

وی پیرامون پروژه‌های در دست اجرا گفت: ساخت نخستین نیروگاه بیوگاز در سال آینده کلید خواهد خورد که بوسیله آن فناوری تولید برق از طریق کود‌های دامی در داخل کشور بومی‌سازی می‌شود.

مدیرعامل نیروگاه زاگرس با بیان اینکه برای این نیروگاه کود‌های دامی و مرغی استفاده خواهد شد، گفت: در این نیروگاه‌های جدید علاوه بر تولید برق می‌توان کود‌های ویژه نیز تولید کرد.

جعفری افزود: اجرای طرح توسعه این نیروگاه موجب می‌شود تا بازدهی تولید از ۳۳ به ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان ساخت: ۸۰ درصد صادرات برق کشور به عراق توسط وزارت نیرو انجام می‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا