قطعی گاز کارخانجات به هیچ عنوان صحت ندارد
قطعی گاز کارخانجات به هیچ عنوان صحت ندارد
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: قطعی گاز کارخانجات به هیچ عنوان صحت ندارد، بلکه گاز تحویلی به آنها کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» سیف‌الله امیری با اشاره به مطالب عنوان شده توسط دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان و قطعی گاز ۵۴ کارخانه سیمان، اظهار کرد: قطعی گاز کارخانجات به هیچ عنوان صحت ندارد، بلکه گاز تحویلی به آنها کاهش یافته است و در مجموع روزانه ۶ میلیون مترمکعب گاز تحویل کارخانجات سیمان می‌شود.

وی افزود: قطعی‌های گاز هم با برنامه بوده و برای صنایع فولادی و سیمانی اعمال شده است، اما در تابستان گذشته و در تعامل با وزارت نفت نسبت به تامین سوخت جایگزین (مازوت) برای کارخانجات سیمان اقدام شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به عرضه هفتگی یک میلیون و ۱۵۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا، تصریح‌کرد: کمبود سیمان در کشور وجود ندارد.

امیری گفت: با وجود کاهش گاز تحویلی به کارخانجات سیمان، اما با تحویل سوخت دوم (مازوت) برنامه‌های تولید به قوت خود باقی است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

امید قالیباف، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این خصوص در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: امروز یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن سیمان عرضه شد و تا آخر سال ۱۳ میلیون تن ذخیره کلینکر در واحدها وجود دارد.

وی عنوان کرد: انتظار جوسازی رسانه‌ای نداریم و با آن برخورد می‌کنیم.