دستگاه‌های مسئول در آلودگی هوا باید پاسخگوی وضعیت موجود باشند
دستگاه‌های مسئول در آلودگی هوا باید پاسخگوی وضعیت موجود باشند
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه جدی نمایندگان در رابطه با وضعیت آلودگی هوا از دستگاه‌های مسئول این بوده که در رابطه با عملکردشان در این موضوع گزارش دهند و پاسخگوی وضعیتی که ایجاد شده باشند.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»سید کریم حسینی ، در رابطه با اجرای قانون هوای پاک و وظایف دستگاه‌های مسئول اجرای آن بیان کرد: اخیرا در خصوص اجرای کامل قانوت هوای پاک مطالبه‌ای از دستگاه قضایی داشتیم که سخنگوی دستگاه قضایی اشاره کردند که دستگاه‌ها از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند و معمولا بودجه را بهانه قرار می‌دادند که مقرر شد برای دستگاه‌هایی که کم‌کاری کرده و به وظایفشان عمل نکردند پرونده قضایی تشکیل شود و برخورد قانونی با آنها صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه قطعا درخواست مردم نیز این است که این کار انجام شود، تصریح کرد: دستگاه‌هایی باید کیفیت سوخت مصرفی را ارتقاء می‌دادند و دستگاه‌هایی نیز در رابطه با استاندارد برخی از صنایع باید کاری انجام دهند که از جمله آنها سازمان ملی استاندارد است که در وظایفشان قصور کردند و با وضعیت فعلی آلودگی هوا ناشی از ترک فعل برخی از دستگاه‌های مسئول روبرو شدیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: وعده‌ای که قوه قضائیه داده تشکیل پرونده و برخورد قضایی با این دستگاه‌ها است.

حسینی در خصوص اینکه عملکرد مجلس در رابطه با موضوع آلودگی هوا چگونه بوده است، اظهار کرد: در روزهای اخیر مطالبه جدی نمایندگان نیز این بوده که به ویژه در کلانشهرها دستگاه‌های مسئول باید در رابطه با عملکرد خودشان گزارش بدهند و عملکردشان را اعلام کنند و پاسخگوی وضعیتی که ایجاد شده باشند.

منبع: ایسنا