آمادگی شرکت های نفت روسیه  برای کاهش تولید
آمادگی شرکت های نفت روسیه  برای کاهش تولید
در اجلاس وزرای انرژی در ماه جاری شرکت های نفتی روسیه اطمینان دادند که به توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش متعهد هستند .

به گزارش نبض انرژی، در اجلاس وزرای انرژی در ماه جاری شرکت های نفتی روسیه اطمینان دادند که به توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش متعهد هستند .
واجیت الکپروف، مدیرعامل شرکت لوک اویل روسیه در حاشیه اجلاس سراویک در هوستون گفت شرکت‌های نفتی روسیه جمعا توافق کرده اند که به تعهداتشان پایبند بمانند و تولید نفت را طبق توافق اوپک پایین بیاورند .
به گفته الکپروف، قبلا یک عقیده خاص در بین شرکت‌های نفت روسیه وجود داشت. او به نامه مدیر عامل رزنفت، ایگور سچین به ولادیمیر پوتین و انتقاد وی از قرارداد اوپک اشاره کرد
مدیرعامل لوک اویل گفت شرکت‌های روسی در مورد تولید برای نیمه دوم سال صحبتی نکرده اند و قصد دارند بعد از آوریل در مورد آن تصمیم گیری کنند .
توافق فعلی اوپک در ماه ژوئن پایان می یابد .
الکساندر دیوکوف، مدیرعامل گزپروم نفت گفت برای تصمیم گیری در مورد ادامه توافق در ژوئن زود است. پس از اینکه تمام کشورها به تعهداتشان در مورد کاهش تولید عمل کردند، در مورد این قرارداد تصمیم‌گیری می‌شود. وی اشاره کرد که برخی کشورها مثل روسیه هنوز کاملاً سهم تولید شان را از قرارداد اوپک کاهش نداده اند .
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت که کشورش در ماه جاری به روند کاهش تولید نفت سرعت خواهد داد و قصد دارد تا پایان مارس یا اوایل آوریل کل سهمیه کاهش تولید خود را اجرایی کند .
ترکیه بیشترین سهم کاهش تولید را در بین کشورهای غیرعضو اوپک دارد و تعهد کرده 230000 بشکه در روز تولیدش را نسبت به سطح تولید ماه اکتبر پایین بیاورد و از رکورد 11.421 میلیون بشکه در روز به 11.191 میلیون بشکه برساند .
مسکو همچنین بارها اعلام کرده که به خاطر شرایط جوی و زمین‌شناسی کشور روسیه در زمستان نمی تواند به سرعت تولید نفتش را کاهش دهد .
در اواسط ژانویه خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان هشدار داد سرعت کاهش تولید روسیه بسیار پایین است .

  • منبع خبر : تسنیم