پروژه اتصال خط لوله گازوئیل به نیروگاه نکا افتتاح شد
پروژه اتصال خط لوله گازوئیل به نیروگاه نکا افتتاح شد
پروژه اتصال خط لوله سوخت گازوئیل به نیروگاه نکا افتتاح و امکان استفاده از گازوئیل توسط خط لوله برای بلوک سیکل‌ترکیبی نیروگاه شهیدسلیمی نکا فراهم شد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» “محمد رمضانی”، معاون توسعه طرح‌های شرکت مادرتخصصی برق حرارتی در این مراسم با اشاره به مشکلات کشور در بخش تولید و حمل و نقل حامل‌های نفتی، افزود: با اجرای این طرح سالانه هزینه بیش از سه میلیارد تومان برای حمل سوخت از طریق نفتکش‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه این پروژه با اقدامی جهادی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن(کمتر از یک هفته) به پایان رسیده است، تاکید کرد: اجرای این طرح موجب استفاده پایدار از نفت گاز برای تولید برق در نیروگاه نکا و گامی مهم در جهت حفظ محیط زیست و کاهش خطرات جاده‌ای با توقف بیش از دو هزار فقره تردد کامیون‌های نفت‌کش در مسیر جاده ساری به نیروگاه خواهد شد.
رمضانی با اشاره به اینکه نخستین سال فعالیت دولت سیزدهم را با همکاری همه جانبه وزارت نفت توانسته‌ایم در بخش خانگی و تجاری بدون قطعی برق و در بخش صنایع طی هماهنگی با وزارت صمت و صنایع بزرگ کشور با جابجایی ساعت مصرف انرژی با رضایت نسبی سپری کنیم،
وی نیاز مصرف برق استان مازندران را حدود پنج هزار مگاوات برشمرد و افزود: در حال حاضر در این استان با ناترازی دو هزار مگاواتی مواجه هستیم که بایستی این رقم از طریق احداث واحدهای جدید، مدیریت مصرف و تامین برق از استان‌های همجوار جبران شود.
رمضانی عنوان کرد: برای جبران این ناترازی برنامه احداث یک بلوک سیکل‌ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی در مجاورت نیروگاه فعلی نکا، تبدیل واحدهای گازی نیروگاه علی‌آباد به سیکل‌ترکیبی و رشد ۵۰۰ مگاواتی ظرفیت آن به همراه احداث یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در شهرستان محمودآباد در دستور کار شرکت مادر تخصصی برق حرارتی است تا شاهد تامین برق پایدار و مطمئن‌تر در این استان باشیم.
معاون توسعه‌ طرح‌های برق حرارتی با اشاره به نقش پر رنگ اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌ها در کاهش مصرف بخش خانگی و مشارکت بالای چهل درصدی مردم در مدیریت مصرف برق، گفت: ملت شریف ایران همواره در بحران‌ها در کنار یکدیگر بوده‌اند و این یک فرصت است که جا دارد مشکلات تامین سوخت کشور را از طریق اطلاع‌رسانی صادقانه با آن‌ها در میان بزاریم و شاهد همکاری همه جانبه مردم باشیم.
وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم با همراهی مردم بتوانیم مشکلات تامین سوخت روزهای پیش رو را نیز همانند روزهای اوج مصرف برق تابستان امسال با موفقیت سپری کنیم.