“موتورسیکلت برقی” راهکار شهرداری مشهد برای رسیدن به هوای پاک
“موتورسیکلت برقی” راهکار شهرداری مشهد برای رسیدن به هوای پاک
شهرداری مشهد در یک اقدام شایسته به واگذاری ۱۰۰ هزار موتورسیکلت برقی با تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی به مناسبت روز ملی "حمل‌ونقل و رانندگان" در مشهد اقدام کرده است.

به گزارش«نبض انرژی»شهرداری مشهد در یک اقدام شایسته به واگذاری 100 هزار موتورسیکلت برقی با تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی به مناسبت روز ملی “حمل‌ونقل و رانندگان” در مشهد اقدام کرده است. ترویج استفاده از موتورسیکلت‌های برقی در شهر مشهد بر اساس سیاهه انتشار این شهر انجام شده بود که نشان از نقش بسزای منابع آلاینده متحرک و به‌ویژه موتورسیکلت‌های بنزینی در تشدید آلودگی هوای این شهر داشت.

درحالی که تعداد روزهای آلوده در شهر مشهد نسبت به پایتخت کمتر بوده و همچنین تردد موتورسیکلت‌های آلاینده نیز بسیار پایین‌تر از شهر تهران است، اما همچنان شاهد بی‌توجهی شهرداری تهران نسبت به موتورسیکلت‌های برقی بوده و تاکنون اقدام مناسبی درخصوص اعطای وام‌های قرض‌الحسنه و طرح‌های تشویقی برای جایگزینی موتورسیکلت‌های کاربراتوری با موتورسیکلت برقی در پایتخت صورت نگرفته است.

این درحالی است که در زمان ریاست قالیباف در شهرداری تهران، مبلغ 2 میلیون تومان به صورت تسهیلات به افرادی که خواستار خریداری موتورسیکلت‌های برقی بودند، پرداخت می‌شد. در آن زمان متوسط قیمت موتورسیکلت‌های برقی حدود 6 میلیون تومان بود. درحال حاضر با وجود اینکه قیمت موتورسیکلت‌های برقی به حدود 50 میلیون تومان رسیده است، رقم تسهیلات همچنان 2 میلیون تومان است و مشخصاً این رقم بسیار ناچیز هیچ یک از دارندگان موتورسیکلت‌های بنزینی را به خرید موتور برقی ترغیب نمی‌کند.

منبع:تسنیم