توسعه شبکه حمل و نقل فرآورده‌های نفتی 
توسعه شبکه حمل و نقل فرآورده‌های نفتی 
مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: تقویت و توسعه شبکه حمل ونقل فرآورده‌های نفتی با مکانیزه کردن و ارتقای سامانه‌های تخلیه و بارگیری انبارهای نفت در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

 

به گزارش نبض انرژی، مجتبی دلبری در نشستی با حضور اعضای انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل و مالکان نفتکش‌ها در استان فارس اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه اقتصادی کشور، ایجاد زمینه لازم برای مکانیزه کردن، ارتقای سامانه‌های تخلیه و بارگیری در انبارهای نفت از برنامه‌های شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در سال آینده است.

وی بر نقش ویژه تامین و توزیع سوخت در چرخه اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان‌های مربوطه در سطوح ملی و منطقه‌ای، بسیاری از مشکلات و چالش‌های حمل و نقل فرآورده برطرف شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس نیز در این نشست با بیان این که استان فارس خط انتقال فرآورده ندارد و همه فرآورده مورد نیاز استان با نفتکش تامین و توزیع می‌شود، اظهار کرد: این مهم تنها با همکاری همه جانبه و تلاش‌های صادقانه رانندگان نفتکش و شرکت‌های حمل ونقل محقق می‌شود.

امیر بنی‌کریمی همچنین برطرف کردن مشکلات و چالش‌های شبکه حمل ونقل فرآورده‌های نفتی در استان را از اولویت‌های منطقه عنوان کرد و افزود: تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی و استفاده از روش‌های مکانیزه این فرآیند به‌طور مطلوب‌تر انجام شود.

در پایان این نشست، نمایندگان رانندگان نفتکش و شرکت‌های حمل ونقل به بیان مشکلات و مسائل خود همچون تبدیل وضعیت و جایگزینی نفتکش‌ها در سامانه حمل ونقل، نظارت بر روند توزیع بار، افزایش کرایه حمل و تامین قطعات مورد نیاز نفتکش پرداختند.

 

  • منبع خبر : شرکت ملی پخش فرآورده‌های منطقه فارس