امضای قرارداد پژوهشی بین شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب و پژوهشکده علوم پایه کاربردی
امضای قرارداد پژوهشی بین شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب و پژوهشکده علوم پایه کاربردی
قرارداد پژوهشی با موضوع بررسی علل ترش شدن نفت مخزن آسماری در میدان مارون میان شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب و پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی منعقد شد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»هم‌زمان با هفته پژوهش و فناوری و به همت معاونت پژوهش و فناوری مناطق نفت‌خیز، قرارداد پژوهشی با موضوع بررسی علل ترش شدن نفت مخزن آسماری در میدان مارون به مبلغ حدود ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و مبلغ ۱۲۴ هزار یورو، به مدت ۱۸ ماه و با حضور مهندس علیرضا دانشی، مدیرعامل مناطق نفت‌خیز و دکتر کمال خدایی، رئیس پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی به امضا رسید.

مهندس دانشی، با بیان اینکه تنها راه مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن و رفع چالش‌های صنعت، توجه به اقدامات پژوهشی و فناوری است، اظهار داشت: با تمام توان از تمام فعالیت‌های پژوهشی حمایت می‌کنیم، چراکه تنها راه مقابله با تحریم را توجه ویژه به پژوهش و فناوری می‌دانیم.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم پایه کاربردی، دکتر خدایی نیز با بیان اینکه در جهاد دانشگاهی تقریباً تمام پژوهش‌ها کاربردی و در راستای حل مسائل صنعت کشور است، ضمن تشکر از رویکرد حمایتی مدیران محترم شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از پژوهش، آمادگی کامل پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاددانشگاهی را برای افزایش میزان همکاری‌ها و کمک به حل مسائل صنعت نفت در حوزه‌های بالادستی و زیست‌محیطی اعلام کردند.