تعیین ۱۲ پله برای مصرف گاز/توافق خوبی با چین برای توسعه میادین نفت و گاز انجام شد
تعیین ۱۲ پله برای مصرف گاز/توافق خوبی با چین برای توسعه میادین نفت و گاز انجام شد
وزیر نفت از تعیین ۱۲ پله برای مصرف گاز خبر داد:پله‌های اول تا سوم که سقف الگوی مصرف را رعایت می‌کنند هیچ افزایش قیمتی نداشته و نداریم و پله‌های بعدی که افزایش مصرف داشته باشند، با افزایش قیمت در نظر گرفته شده که در قبض دی ماه صادر می شود و این دسته از مشترکان گله مند نشوند.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»جواد اوجی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت به خبرنگاران تاکید کرد: ما با چین از نظر راهبردی هم نظر هستیم.

وی با بیان اینکه در فصل زمستان سوخت هیچ واحد صنعتی را قطع نخواهیم کرد، گفت: با توجه به فصل سرما و یخبندان در اکثر استان تلاش دولت این است تا زمستان بدون چالش را پشت سر بگذارد و از این رو از همه درخواست داریم تا الگوی مصرف را رعایت کنند.

اوجی با یادآوری اینکه تعرفه مشترکان پرمصرف گاز از ۱۶ آذر افزایش یافته است، اظهار داشت: اما تعرفه پله‌های یک تا سوم مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت کردند افزایش نمی یابد.

وزیر نفت از اتصال استان خراسان جنوبی شامل روستاها و شهرک‌های صنعتی به شبکه گاز رسانی خبر داد و گفت: در خراسان جنوبی با کار جهادی این استان به شبکه گازرسانی متصل شد که در پیشرفت آن تاثیر خواهد داشت.

وزیر نفت این را هم اعلام کرد: تمامی خانواده هایی که زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند و الگوی متناسب مصرف گاز را رعایت می کنند از تعرفه گاز رایگان برخوردارند

اوجی به وضعیت آب و هوایی این روزها اشاره کرد ‌و گفت که هوا به شدت سرد شده و پیش بینی ما اینکه امسال از سالهای قبل سردتر است.

وی ادامه داد: اقدامات خوبی انجام شده تا امسال زمستان بدون چالش به ویژه در بخش خانگی داشته باشیم.

وزیر نفت گفت: ۱۲ پله برای تعرفه گاز در نظر گرفتیم که پله‌های اول تا سوم که سقف الگوی مصرف را رعایت می‌کنند هیچ افزایش قیمتی نداشته و نداریم و پله‌های بعدی که افزایش مصرف داشته باشند، با افزایش قیمت در نظر گرفته شده که در قبض دی ماه صادر می شود و این دسته از مشترکان گله مند نشوند.

به گفته اوجی حدود ۷۰ درصد مشترکان ما از پله‌های اول تا سوم هستند که ۵۰ درصد بیشتر مصرف ندارند و افزایش تعرفه برای آنها اعمال نشده است.