تحویل 7 درصد انرژی بیشتر به صنایع در پیک بار تابستان
تحویل 7 درصد انرژی بیشتر به صنایع در پیک بار تابستان
معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر گفت: در پیک بار تابستان 1401 در بخش صنعت بیش از هفت درصد انرژی بیشتر به صنایع که بخش مولد جامعه هستند، تحویل داده شد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» “محمد اله‌داد” در نشست ارتقای دانش بهره‌وری انرژی و بهینه‌سازی مصرف برق در صنایع کشور در شرکت برق منطقه‌ای یزد، بیان کرد: خوشبختانه امسال نسبت به سال قبل وضعیت بسیار بهتری داشتیم و تعامل مناسبی را در میان صنایع،‌ استانداری‌ها،‌ مجموعه صنعت برق و ارکان بالادستی شاهد بودیم.

وی تصریح کرد:‌ برای گذر موفق از پیک‌بار تابستان 1401 اقدامات مهمی درزمینه تولید، تأمین، بهسازی و افزایش راندمان نیروگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت و پیشبرد این امور به‌صورت هفتگی توسط شخص وزیر نیرو پیگیری و دنبال شد.

معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر افزود: اتفاق مهمی که با هماهنگی تک‌تک اعضای صنعت برق در پیک‌بار تابستان 1401 اتفاق افتاد این بود که در بخش صنعت بیش از 7 درصد انرژی بیشتری به صنایع تحویل شد که این امر باعث شد انرژی بیشتری به بخش مولد جامعه داده شود.

اله‌داد ادامه داد: در حوزه صنایع بزرگ کشور، 3400 مگاوات و در حوزه مشترکین توزیع 7200 مگاوات مجموع توان تعیین‌شده برای صرفه‌جویی امسال بود که محقق شدن این مدیریت بار کمک کرد در نا ترازی پیک‌بار امسال نسبت به سال قبل وضعیت بهتری داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد نیز در این نشست بهره‌وری صنایع استان را یکی از طرح‌های مهم صنعت برق استان عنوان و ابراز امیدواری کرد با پیشبرد بهره‌وری انرژی در صنعت به‌صورت پایلوت در استان یزد، شاهد بالاترین میزان تولید کیفی و کمی صنایع استان باشیم.

“ابوالفضل اسدی” با اشاره به اینکه وزارت نیرو در دولت سیزدهم بر اساس نا ترازی موجود، طرح احداث 35 هزار مگاوات نیروگاه را برنامه‌ریزی کرده است، گفت: از این میزان حدود 10 هزار مگاوات به نیروگاه‌های تجدیدپذیر، 12 هزار مگاوات به نیروگاه‌های خودتامین صنایع و مابقی به نیروگاه‌های سیکل ترکیبی اختصاص دارد.

در پایان این مراسم نیز از صنایع همکار در مدیریت پیک بار تابستان سال جاری قدردانی شد.