آمریکا تا سال 2024 بزرگ‌ترین کشور صادرکننده نفت در جهان
آمریکا تا سال 2024 بزرگ‌ترین کشور صادرکننده نفت در جهان
جدیدترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی نشان می دهد آمریکا در پنج سال آینده به بزرگ‌ترین کشور صادرکننده نفت در جهان تبدیل می شود.آمریکا تا سال 2024 بزرگ‌ترین کشور صادرکننده نفت در جهان می شود

به گزارش نبض انرژی، این آژانس پیش‌بینی کرده است آمریکا تا سال 2024 حدود چهار میلیون بشکه به تولید نفت جهان اضافه خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، میزان تولید نفت آمریکا تا سال 2024، با احتساب گاز طبیعی مایع یا ال‌ان‌جی و دیگر هیدورکربنها به 19 میلیون و 600 هزار بشکه در روز می رسد؛ این رقم در سال گذشته میلادی 15 میلیون و 500 هزار بشکه در روز بود.
پیش بینی آژانس بین‌المللی انرژی حاکی است میزان تولید نفت خام آمریکا با افزایش دو میلیون و هشتصد هزار بشکه در روز به 13 میلیون و 700 هزار بشکه در روز در سال 2024 می رسد؛ این رقم در سال 2018 کمتر از 11 میلیون بشکه در روز بود.
این گزارش می افزاید: آمریکا در سال 2024 با پشت سرگذاشتن عربستان و روسیه، می تواند به بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان تبدیل شود.
«فاتح بیرول» دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی در یک کنفرانس مطبوعاتی در هیوستون اعلام کرد: آمریکا به عنوان یک صادرکننده مهم نفت ظهور خواهد کرد. وی همچنین افزود: دومین موج انقلاب نفت شیل (نفت صخره‌های رسی) آمریکا در راه است.

  • منبع خبر : ایرنا