400 فقره شیرآلات کاهنده مصرف آب در 4 شهر استان مازندران توزیع و نصب شد
400 فقره شیرآلات کاهنده مصرف آب در 4 شهر استان مازندران توزیع و نصب شد
مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد آبفای شهری مازندران گفت: به‌منظور ترویج فرهنگ مدیریت مصرف، 400 فقره شیرآلات کاهنده مصرف آب در چهار شهر این استان توزیع و نصب شد.

به‌گزارش نبض انرژی، “سعید قلی‌زاده” استفاده از ابزارهای کاهنده مصرف آب را یکی از موثرترین روش‌های صرفه‌جویی دانست و تصریح کرد: در همین راستا 400 فقره شیرآلات کاهنده آب در اماکن عمومی شهرهای بابل، ساری، قائمشهر و آمل توزیع و نصب شد.
وی با بیان اینکه این ابزارها شامل انواع شیرهای اهرمی، چشمی و پدالی و فلاش تانک‌های کم‌مصرف است، گفت: با استفاده از این شیرآلات 30 تا 40 درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.
مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای شهری مازندران، راهکار برون‌رفت از معضل کم‌آبی در شرایط کنونی را تغییر رویه مردم در میزان مصرف روزانه آب عنوان کرد و افزود: مدیریت مصرف به معنی مصرف نکردن نیست، بلکه درست مصرف کردن است.
قلی‌زاده با بیان اینکه صرفه‌جویی 20 درصدی در مصرف آب بخش عمده‌ای از کمبود آب را جبران می‌کند، اظهار داشت: کاهش زمان استحمام، بستن شیرآب در هنگام مسواک زدن، عدم آبیاری باغچه با آب شرب، استفاده از جارو به جای جریان آب برای تمیز کردن حیاط و معابر، کاهش حجم مفيد مخزن سیفون‌ها، استفاده از آب باران و آب خاکستری برای مصارف غیرشرب مانند آبیاری گل‌ها و … بخشی از راهکارهای مدیریت مصرف محسوب می‌شود.
وی از مشترکان خواست با کنترل و مدیریت صحیح و استفاده از ابزارهای کاهنده مصرف آب در ترویج فرهنگ صحیح استفاده از آب سهیم باشند.

  • منبع خبر : وزارت نیرو