ثبت قرارداد آب 21 هزار هکتار کشت تابستانه در شبکه آبیاری دز
ثبت قرارداد آب 21 هزار هکتار کشت تابستانه در شبکه آبیاری دز
قرارداد آب بیش از 21 هزار هکتار انواع محصولات کشاورزی تابستانه در امور مشترکان آب کشاورزی منطقه شمال خوزستان به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»  مدیر امور مشترکان شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان با اعلام این خبر افزود: بیشتر کشاورزان دارای کشت تابستانه، قرارداد آب بسته اند ولی به منظور جلوگیری از جریمه شدن کشاورزان منطقه، فرصت اصلاح و تکمیل قراردادهای آب تا نیمه آذرماه سال جاری تمدید شده است.
“محمد رضا سپهری” بیشترین سطح زیر کشت قراردادهای ثبت شده تابستان سال جاری را ذرت دانه‌ای با 17 هزار و 700 هکتار اعلام کرد و گفت: پس از آن محصولات ماش، فلفل، بادمجان و لوبیا قرار دارد.
وی محصولات سالانه شبکه آبیاری دز را نیز باغات مرکبات، گل رز، گل فصلی، گیاهان داروئی و یونجه اعلام کرد و افزود: تاکنون قرارداد محصولات سالانه به میزان بیش از 1900 هکتار در سامانه عقد قرارداد مشترکان آب ثبت شده که بیشترین آن مربوط به باغات مرکبات است.
به گفته سپهری، عقد قرارداد محصولات زمستانه شبکه آبیاری دز نیز از ابتدای آذرماه شروع شده و لازم است کشاورزان برای برنامه‌ریزی بهتر تامین و توزیع آب در شبکه هر چه سریعتر به امور مشترکان مراجعه کنند.
شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان، مدیریت شبکه‌های آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده داشته و بیش از 18 هزار مشترک دارد.