رضایت مشروط نمایندگان به پاسخ‌های وزیر نیرو
رضایت مشروط نمایندگان به پاسخ‌های وزیر نیرو
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، گفت: نشست کمیسیون با حضور وزیر نیرو برگزار شد، کلیت سوالات نمایندگان درباره پروژه‌های نیمه‌کاره در حوزه برق همچون نیروگاه‌ها بود، در این جلسه نمایندگان سوال‌کننده از پاسخ‌های رضا اردکانیان مشروط به رفع ایرادات تا زمان مشخص قانع شدند.

به گزارش نبض انرژی،عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، گفت: نشست کمیسیون با حضور وزیر نیرو برگزار شد، کلیت سوالات نمایندگان درباره پروژه‌های نیمه‌کاره در حوزه برق همچون نیروگاه‌ها بود، در این جلسه نمایندگان سوال‌کننده از پاسخ‌های رضا اردکانیان مشروط به رفع ایرادات تا زمان مشخص قانع شدند.
قاسم ساعدی کمیسیون انرژی مجلس، افزود: این نشست با حضور وزیر نیرو به منظور پاسخگویی به سوالات علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه و، ولی ملکی نماینده مردم مشکین‌شهر برگزار شد.

وی اظهار کرد: وزیر نیرو در پاسخ به سوال قاضی‌پور مبنی بر ‘توضیح دلایل نیمه تمام ماندن نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه (برق آن از بخار برق تولید می‌شود) درحالی که این نیروگاه می‌تواند برق بخش قابل‌ملاحظه‌ای از این شهرستان را تامین کند، گفت؛ از ابتدای سال ۹۸ با تخصیص بودجه مورد نیاز به تکمیل هرچه سریع‌تر این نیروگاه اقدام خواهیم کرد، لذا نماینده ارومیه تا ۱۸ فرودین به وزیر جهت بازدید از این نیروگاه و آغاز عملیات تکمیل فرصت داد.

ساعدی در توضیح دیگر سوالات نمایندگان و پاسخ‌های وزیر نیرو، بیان کرد: وزیر نیرو در پاسخ به خواسته یارمحمدی مبنی بر احداث هرچه سریع‌تر ایستگاه برق ۴۰۰ در نقطه مرزی استان سیستان و بلوچستان به منظور پایداری برق در این استان، ایجاد امنیت و اشتغال در مناطق محروم شرق سیستان، قول احداث این ایستگاه را تا اوایل اردیبهشت ماه داد، لذا آقای یارمحمدی مشروط به انجام این قول تا زمان مشخص شده از پاسخ‌های وزیر قانع شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس افزود: همچنین ملکی نماینده مردم مشگین‌شهر گسترش نیروگاه زمین گرمایی با هدف استفاده از ظرفیت گرمایی مشگین‌شهر را خواستار شد و دو الی سه ماه برای تحقق این مهم وزیر نیرو فرصت داد چراکه اردکانیان گسترش این مهم را منوط به آغاز فصل گرما دانست.

  • منبع خبر : ایرنا