قطعی سراسری برق در ونزوئلا
قطعی سراسری برق در ونزوئلا
خبرگزاری‌ها به نقل از شاهدان عینی خبر دادند که برق در بخش‌های وسیعی از ونزوئلا قطع شده بود و دولت این کشور خرابکاری در نیروگاه برق آبی تولیدکننده بخش اعظم برق کشور را دلیل این واقعه اعلام کرده است.

به گزارش نبض انرژی، برق در بخش‌های وسیعی از ونزوئلا قطع شده بود و دولت این کشور خرابکاری در نیروگاه برق آبی تولیدکننده بخش اعظم برق کشور را دلیل این واقعه اعلام کرده است.

رئیس جمهور ونزوئلا بـروز نـقص فنی در سیستـم بـرق این کشور را نـاشی از اقـدامات خـرابکارانه مخـالفان سیـاسی خود می‌داند.

نیکلاس مادورو بـلافاصله پس از بروز نقص فنی در بزرگترین نیروگاه بـرق آبـی این کشور “گوری”، این اقدام را «خـرابـکاری» خواند.

روز پنـج شنبـه، بـروز نـقص فنی در شبـکه بـرق چندیـن استـان ونـزوئـلا و شهـر کاراکاس پـایتخت این کشـور، اعلام شد که همین موضـوع سبب قطعـی بـرق به مدت چندین سـاعت شد. قطعی برق علاوه بر تعطیلی مـدارس سبب شد، دولـت این کشـور نیـز تصمیم به تعلیـق روز کاری بگیـرد؛ بـی آن که، در خصـوص این تـعطیلی به سـاکنان پـایتخت اطـلاع رسـانی کنـد.

اقـدام دولت ونزوئلا پس از آن صورت گرفت که برای دومین روز پیاپی، کاراکاس پایتخت این کشور و شمار دیگری از شهر‌های بزرگ ونزوئلا با قطعی برق مواجه بودند.

خورخه رودریگز، وزیر ارتباطات ونزوئلا، اعلام کرد قطع برق در این کشور در نتیجه یک حمله سایبری اتفاق افتاده است.

او در واکنش به قطع برق در ونزوئلا افزود در یک حمله سایبری سیستم کنترل خودکار نیروگاه برقی-آبی هدف قرار گرفت و فعالیت این نیروگاه به طور موقت قطع شد که اختلال در شبکه برق این کشور را به دنبال داشت.

این وزیر افزود این حمله سایبری احتمالا از آمریکا انجام شده است.

شایان ذکر است، برق ۲۰ منطقه از ۲۳ منطقه در ونزوئلا روز پنجشنبه قطع شد. شرکت برق ملی ونزوئلا علت این قطعی برق را بروز مشکلی در نیروگاه برقی-آبی این کشور اعلام کرد.

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، آمریکا را مسبب قطعی برق در کشورش دانست. این در حالی است که واشنگتن هرگونه اتهامی را در این زمینه رد کرده است.

  • منبع خبر : برق نیوز