افزایش ارزش‌افزوده پتروشیمی با تکمیل زنجیره ارزش پلیمرها
افزایش ارزش‌افزوده پتروشیمی با تکمیل زنجیره ارزش پلیمرها
مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر اغلب پلیمرهای کشور با ارزش افزوده پایین تولید و صادر می‌شود، گفت: از همین رو با وجود سرمایه‌گذاری‌های بزرگ اما خوراک به دست تولیدکننده واقعی نمی‌رسد و ظرفیت خالی می‌ماند.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»رشید قانعی، امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس با انجمن مستربچ و آمیزه‌های پلیمری ایران با اشاره به اینکه برنامه جدی برای تکمیل زنجیره ارزش و بالابردن ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی وجود دارد، افزود: اغلب بنگاه‌های بزرگ کشور، تمام کارها را خودشان انجام می‌دهند و این در حالی است که بسیاری از نهادها و انجمن‌ها از لحاظ تخصصی حرفه‌ای‌تر و چابک‌تر هستند.

وی ادامه داد: از همین رو به دنبال استفاده از این ظرفیت‌ها هستیم تا با تامین سرمایه موردنیاز، از ظرفیت بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی استفاده کنیم.

قانعی با تاکید بر اینکه عمده محصولات تولیدی در پتروشیمی‌های کشور به صورت پودر است، گفت: در اغلب پلیمرها و حتی پی‌وی‌سی، می‌توان ارزش افزوده بالاتری ایجاد کرد.

وی یکی از این زمینه‌ها را حوزه مستربچ و کامپاند دانست و افزود: با وجود سرمایه‌گذاری‌های بزرگ اما محصول نهایی به عنوان خوراک پایین دستی به دست مصرف‌کننده نمی‌رسد و عده‌ای با سوءاستفاده اجازه نمی‌دهند خوراک به تولیدکننده واقعی برسد و ظرفیت در کشور خالی می‌ماند.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس تاکید کرد: طراحی محصولات جدید با همکاری انجمن‌های فعال انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین می‌توان از ظرفیت انجمن‌ها برای حضور در بازارهای جهانی استفاده کرد.