آلمان قرارداد واردات گاز طبیعی مایع با امارات امضا کرد
آلمان قرارداد واردات گاز طبیعی مایع با امارات امضا کرد
صدراعظم آلمان در دیدار خود از امارات توانست یک قرارداد واردات گاز طبیعی مایع با شرکت ادنوک امضا کند.

به گزارش«نبض انرژی»به نقل از اویل پرایس، امارات طی دیدار اولاف شولتز، صدراعظم آلمان از این کشور، با قرارداد عرضه گاز طبیعی مایع به آلمان موافقت کرد.

این قرارداد تنها شامل یک نفتکش گاز طبیعی مایع معادل 137 هزار مترمکعب می‌شود که قرار است در یک پایانه شناور واردات گاز طبیعی مایع در سال جاری میلادی تحویل داده شود. این پایانه در حال ساخت توسط آلمان است.‌ به‌نظر می‌رسد قرار است 5 محموله دیگر گاز طبیعی مایع توسط شرکت ادنوک امارات به آلمان فرستاده شود.

شولتز گفت:«ما باید مطمئن شویم گاز طبیعی مایع کافی در دنیا برای تامین تقاضای موجود تولید می‌شود و نیازی به ظرفیت تولید روسیه نیست».

آنچه صدراعظم آلمان می‌خواهد تلاش زیادی در عرصه جهانی لازم دارد و زمان زیادی می‌برد که آلمان این فرصت را ندارد. با وجود عقد این قرارداد با امارات، میزان واقعی گاز مورد نیاز آلمان بسیار بیشتر از این رقم است. روسیه تا قبل‌از تحریم‌های اخیر، بیش‌از نیمی از گاز مصرفی آلمان را تامین می‌کرد.

شولتز سفری هم به قطر داشت که یک قرارداد موقت عرضه گاز با شرکت‌های آلمانی دارد. اما این سفر نتوانست به امضای قرارداد دیگری با این کشور بینجامد، چون قطر خواستار یک تعهد بلندمدت است و آلمان به‌خاطر برنامه‌های خود درمورد انرژی‌های تجدیدپذیر علاقه‌ای به این نوع قراردادها ندارد.

علاوه‌بر گاز طبیعی مایع، شرکت ادنوک امارات قراردادی هم برای عرضه دیزل به آلمان امضا کرد و اولین محموله به این کشور ارسال‌شده است. طبق این قرارداد امارات ماهانه 250 هزار تن دیزل به آلمان صادر می‌کند.

منبع: تسنیم