در صورت عدم کاهش مصرف آب ؛جریمه 2 برابری در انتظار سازمان هاست
در صورت عدم کاهش مصرف آب ؛جریمه 2 برابری در انتظار سازمان هاست
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکان و کاهش هدررفت شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: سازمان های دولتی اگر مصرف آب خود را به میزان 20 درصد کاهش ندهند، معادل دو برابر قیمت تمام شده جریمه می شوند.جریمه 2برابری در انتظار سازمان هایی که مصرف آب را کاهش ندهند

به گزارش نبض انرژی،«علی سید زاده» افزود: هیات وزیران در سال 1396 مصوبه ای داشت که اگر سازمان های دولتی در فصل تابستان معادل 20 درصد مصرف خود را کاهش ندهند، معادل دو برابر قیمت تمام شده جریمه خواهند شد.
وی افزود: امسال این تمهید بسیار اثر گذار بود و سازمان ها کاهش خوبی در مصارف خود داشتند بنابراین برای سال آینده نیز این برنامه دنبال خواهد شد.
سیدزاده ادامه داد: با اجرایی شدن این مصوبه بسیاری از سازمان ها به سمت بهینه سازی و استفاده از روش های کاهش مصرف رفتند و نسبت به نصب تجهیزات کاهنده اقدام کردند.
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکان و کاهش هدررفت شرکت آب و فاضلاب کشور ادامه داد: با این حال هنوز برخی سازمان ها اقدام جدی انجام نداده اند بنابراین اگر ادارات دولتی از تجهیزات کاهنده استفاده نکنند، دو برابر هزینه تمام شده آب از آنها دریافت خواهد شد.

** پرمصرف ها اگرمصرف خود را مدیریت نکنند نیز جریمه می شوند.
وی خاطرنشان ساخت: در کارگروه سازگاری با کم آبی یک مصوبه برای مشترکانی که مصرف بیش از اندازه دارند در نظر گرفته شده است.
سیدزاده گفت: براساس این مصوبه، اگر مشترکان پر مصرف، نتوانند مصرف خود را بهینه سازی کنند و بیش از الگوی تعیین شده آب مصرف کنند، تعرفه بیشتری از آنها دریافت خواهد شد.
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکان و کاهش هدررفت شرکت آب و فاضلاب کشور افزود: اگر این مصوبه اجرایی شود، آنگاه خود مشترک ترغیب می شود از تجهیزات کاهنده مصرف استفاده کند.
سیدزاده خاطر نشان کرد: این راهکار به هیات دولت ارسال شده اما هنوز به تصویب نرسیده است.

  • منبع خبر : ایرنا