دسترس پذیری شبکه ICT صنعت برق به بالای ۹۹ درصد رسید
دسترس پذیری شبکه ICT صنعت برق به بالای ۹۹ درصد رسید
معاون مخابرات و پشتیبانی فنی شرکت مدیریت شبکه برق ایران از ارتقای قابلیت اطمینان و دسترسی شبکه ICT صنعت برق به بالای 99.995 خبر داد.

به گزارش«نبض انرژی» با راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات صنعت برق و انجام اقدامات اصلاحی در شبکه‌های مخابرات و فن‌آوری اطلاعات در سال گذشته دسترس‌پذیری شبکه به بالای 99 درصد رسید.
بر این اساس، با توجه به اقدامات اصلاحی انجام شده قطعی شبکه به حداقل زمان و معادل شبکه‌‌های تجاری دنیا رسیده و کمترین قطعی را در شبکه ارتباطی صنعت برق شاهد بودیم که این امر به راهبری و کنترل شبکه بیشترین کمک را کرده و منجر به عبور موفق از پیک بار شدیم.
این گزارش می‌افزاید، با تنظیماتی که برروی تجهیزات کل شبکه صنعت برق مخابراتی و فناوری اطلاعات انجام شد، سیگنال‌های مانیتورینگ برای یک مرکز ارسال می‌شود و در آن مرکز به شکل 7 در 24 کل عملکرد تجهیزات مورد بررسی و آنالیز قرار می‌گیرد که در صورت خرابی در این تجهیزات به صورت برخط در هر ساعت شبانه روز به ادمین‌ها اطلاع‌رسانی شده و براساس درجه حساسیت خطا، برای رفع آن خطا اقدام می‌شود.
براین اساس، اتفاق مثبت دیگر این است که تمامی تجهیزات به صورت دوره‌ای بازرسی و کنترل می‌شوند که این امر موجب شده اگر تجهیزاتی درآستانه خرابی باشند با کنترلی که انجام می‌شود رفع نقص صورت گیرد و این امر تاثیر بسیاری در جلوگیری از قطعی شبکه مخابراتی صنعت برق دارد.