بهره‌برداری از 520 نیروگاه خورشیدی خانگی در مناطق محروم کرمان
بهره‌برداری از 520 نیروگاه خورشیدی خانگی در مناطق محروم کرمان
سخنگوی سازمان ساتبا گفت: در هفته پایانی اسفندماه سال جاری۵۲۰ سامانه پنج کیلووات خورشیدی در ۱۲۵ روستای مناطق محروم جنوب استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد و انرژی تولیدی این واحدها به شبکه برق کشور متصل خواهد شد.

جعفر محمدنژاد به گزارش نبض انرژی، با بیان این مطلب افزود: در ادامه روند توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور، ۵۲۰ سامانه خورشیدی پنج کیلوواتی از طریق فرایند قراردادخرید تضمینی برق تجدیدپذیر توسط بنیاد نیکوکاری شرکت ماهتاب در مناطق محروم جنوب استان کرمان احداث شده است.
وی با اشاره به اینکه این واحدها در مدت 90 روز در این مناطق احداث شده است، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این نیروگاه‌های مقیاس کوچک خانگی هفته پایانی اسفندماه سال جاری به بهره‌برداری رسیده و به شبکه برق کشور متصل خواهند شد.
سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق(ساتبا) تاکید کرد: توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در مناطق روستایی و محروم کشور با هدف محرومیت زدایی، اشتغال زایی، ایجاد زیرساخت برای توسعه و همچنین آبادانی بیشتر به واسطه دسترسی به انرژی برق در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور در حال انجام است.

  • منبع خبر : وزارت نیرو