خود کفایی در صنعت آب وبرق
خود کفایی در صنعت آب وبرق
وزیر نیرو گفت: در سال آینده با اذن مقام معظم رهبری برای سرعت دادن به اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی از منابع صندوق توسعه ملی استفاده خواهیم کرد.

به گزارش نبض انرژی، “رضا اردکانیان” در مراسم آغاز آماده‌سازی زیرساخت‌های نیروگاه سیکل ترکیبی رامهرمز با بیان این مطلب افزود: امروزه کشور ما به برکت جمهوری اسلامی ایران و خون شهدا در جایگاهی است که از حیث خودکفایی و استقلال فنی و اجرایی در عرصه‌های مختلف از جمله دو عرصه مهم آب و انرژی در بهترین شرایط قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت نصب نیروگاه‌های کشور به بیش از 80 هزار مگاوات رسیده است، گفت: در حال حاضر قادر هستیم برق تولید شده خود را نیز به دیگر کشورهای همسایه کنیم به طوری که هم اکنون ایران با تمام همسایگان خود که مرز زمینی داشته باشند، ارتباط و تبادل انرژی دارد.

اردکانیان با اشاره به آغاز آماده‌سازی زیرساخت‌های نیروگاه سیکل ترکیبی رامهرمز، ادامه داد: امیدواریم با آغاز عملیات این طرح، در ماه‌های پیش رو بحث‌های مربوط به فاینانس این پروژه نیز به نتیجه برسد تا بتوانیم بدون وقفه کار ساخت و نصب این نیروگاه را پیش ببریم.

وزیر نیرو اضافه کرد: امیدواریم در برنامه‌ای چهار ساله که مربوط به برنامه هفتم توسعه کشور است، بتوانیم این نیروگاه را وارد مدار کنیم.

وی ادامه داد: انتظار ما این است با پشتیبانی‌های لازم از سوی دولت و مشارکت فعال بخش خصوصی راه‌های متنوعی برای اجرای سریع طرح‌ها پیدا کنیم.

وزیر نیرو عنوان کرد: امروز در سفر به خوزستان بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان طرح در حوزه‌های مختلف در شهرستان‌های مختلف استان به مرحله اجرا و یا به بهره‌برداری رسید.

اردکانیان بیان کرد: موضوع آب در رامهرمز در کنار برق مسئله‌ای بسیار مهم است و در این زمینه برای سال ۹۸ با اذن مقام معظم رهبری برای سرعت دادن به اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی از صندوق توسعه ملی استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: براین اساس سعی خواهیم کرد روستاهای شهرستان رامهرمز را در قالب طرح‌های تهیه شده و با تأمین منابع مالی آبرسانی کنیم.


  • منبع خبر : وزارت نیرو