عربستان قیمت فروش نفت خام خود در بازار آسیا را افزایش داد
عربستان قیمت فروش نفت خام خود در بازار آسیا را افزایش داد
قیمت رسمی فروش نفت سبک عرب به خاور دور ۵۰ سنت در هر بشکه افزایش‌یافته و به ۹ دلار و ۸۰ سنت بالاتر از شاخص عمان دوبی رسیده‌است.

به گزارش«نبض انرژی» به نقل از اویل پرایس، عربستان به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده نفت اوپک، قیمت رسمی فروش نفت خام خود را برای ماه سپتامبر به بالاترین رقم رساند.

عربستان قیمت تمام درجات نفتی خود را برای فروش در بازار آسیا در ماه سپتامبر افزایش داد. قیمت رسمی فروش نفت سبک عرب به خاور دور 50 سنت در هر بشکه افزایش‌یافته و به 9 دلار و 80 سنت بالاتر از شاخص عمان دوبی رسیده‌است.

عربستان همچنین قیمت فروش نفت خود به آمریکا، شمال غرب اروپا و مدیترانه را هم افزایش داده‌است. سایر تولیدکنندگان اوپک هم اغلب پس‌از قیمت‌گذاری نفت عربستان، قیمت نفت خود را اصلاح می‌کنند. این افزایش قیمت می‌تواند نشان‌دهنده دیدگاه عربستان نسبت‌به تقاضای نفت در آینده باشد.

این قیمت‌گذاری مسیر حرکت بازار نفت در آینده را تعیین می‌کند. اوپک در روز گذشته سهمیه تولید خود را افزایش داد که حاکی از افزایش نیاز به تولید بیشتر نفت نسبت به ماه اوت است. تولید در ماه اوت هم 648 هزار بشکه در روز بالاتر از ماه قبل از آن بود که نشان می‌دهد تقاضای بیشتری برای نفت اوپک وجود خواهد داشت. اما پیامی که عربستان در حال حاضر به بازار می‌فرستد کمی متفاوت است. این کشور قصد دارد تقاضا برای صادرات نفت خود را با افزایش قیمت پائین بیاورد و این بدان معناست که عربستان نیازی به افزایش تولید نمی‌بیند.

منبع: تسنیم