ستاد اربعین در وزارت نیرو تشکیل می‌شود/ فرهنگی بودن انقلاب‌ یکی از شاخص‌های اصلی آن است
ستاد اربعین در وزارت نیرو تشکیل می‌شود/ فرهنگی بودن انقلاب‌ یکی از شاخص‌های اصلی آن است
معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو از تشکیل ستاد اربعین در وزارت نیرو خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در ستاد اربعین کشور، وزارت نیرو در مرزهای ورودی و خروجی در کربلا، نجف، سامرا، کاظمین و غیره از زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به صورت مناسب استقبال و پذیرایی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»  “احمد حیدری” در گردهمایی مسئولان امور فرهنگی و دینی صنعت آب و برق وزارت نیرو و ائمه جماعات استان تهران با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک هدیه بزرگ الهی است‌، گفت: یکی از شاخص‌های اصلی این انقلاب‌، فرهنگی بودن آن است.
وی با اشاره به نقش عوامل فرهنگی، این نقش اجرایی را بی‌بدیل و بسیار سنگین دانست و از فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف انجام شده دستگاه‌های آب و برق قدردانی کرد.
معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو با اشاره به وظایف وزارت نیرو و ارائه خدمات آب و برق گفت: در دولت مردمی همه دست به دست هم دادند تا اقدامات مثبتی در جهت تامین آب و برق پایدار شکل بگیرد که تمامی این کارها به ریاست وزیر نیرو انجام شده است.
وی با اشاره به عبور موفق وزارت نیرو از تیرماه بدون خاموشی، ادامه داد: سال گذشته از ۲۹ اردیبهشت خاموشی‌های سراسری در کشور آغاز شد و این موضوع مردم را کلافه کرده بود در حالی‌که امسال به‌رغم افزایش دما تاکنون قطعی برق نداشتیم.
حیدری با اشاره به تامین برق واحدهای صنعتی، افزود: از ۶۲۰ هزار واحد صنعتی در کشور ۵۷۰ واحد هیچ مشکل تامین برقی نداشتند.
به گفته وی، کار بسیار بزرگ دیگری هم که قرار است انجام شود، آبرسانی پایدار برای بیش از ۱۵ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار است که جزو اقدامات موثر محسوب می‌شود.
حیدری با بیان اینکه نقش مسئولان فرهنگی حاکمیتی و حساس است، گفت: کار فرهنگی به مثابه غریق نجات بودن است که باید با شناسایی تمام شرایط و ظرفیت‌ها اقدامات لازم و عاجل صورت بگیرد.
معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو با اشاره به نتایج مهم فرهنگ‌سازی صرفه‌جویی، گفت: فرهنگ‌سازی در مصرف آب و برق می‌تواند از ده‌ها میلیارد هزینه جلوگیری کرده و نتایج بسیار مثبتی را در پی داشته باشد.
وی با اشاره به لزوم اجرایی کردن جهاد تبیین در سازمان‌ها، بر برنامه‌‌ریزی دقیق و کارآمد در دستگاه‌‌های مختلف اجرایی تاکید کرد.