طرح پتروپالایش مهر خلیج فارس به ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسید
طرح پتروپالایش مهر خلیج فارس به ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسید
مدیر پروژه و عضو هیات مدیره پتروپالایش مهر خلیج فارس گفت: این پتروپالایش که کلنگ آن سال ۱۳۹۹ به زمین خورد، اکنون به پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی رسیده است.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» بهزاد سجودی  مدیر پروژه و عضو هیات مدیره پتروپالایش مهر خلیج فارس اظهار داشت:‌ امید می‌رود پتروپالایش مهر خلیج فارس با توجه به سرعت انجام کار توسط مهندسان ایرانی طراح و مجری طرح در دهه فجر سال آینده محصول داشته و به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: قرارداد ساخت این پتروپالایش ۲۵۶ میلیون یورو بوده که تا کنون ۸۰ میلیون یورو برای ساخت آن هزینه شده است و قراردادهای خرید و تامین تجهیزات منعقد و پیش پرداخت‌ها هم به حساب فروشندگان و تهیه کنندگان وسایل مورد نیاز واریز شده است.

وی اضافه کرد: صفر تا ‍۱۰۰ طراحی پتروپالایش مهر خلیج فارس بدست مهندسان ایرانی و دهه شصتی ها انجام شده است و همه تجهیزات مورد نیاز هم از شرکت های تولید کننده داخلی تامین می‌شود.

مدیر پروژه و عضو هیات مدیره پتروپالایش مهر خلیج فارس گفت: خوراک اولیه این پتروپالایش ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی بوده و در مرحله نخست بهره‌برداری روزانه ۷۸ هزار لیتر نفتا و در مرحله دوم بهره‌برداری ۱۴ میلیون لیتر بنزین یورو پنج و پنج میلیون لیتر گازوییل یورو پنج خواهد بود.

سجودی یادآور شد: موقعیت احداث پتروپالایش مهر خلیج فارس از نظر جغرافیایی هم مناسب بوده و به بندر شهید رجایی برای صادرات دسترسی مناسبی دارد و در نزدیکی پالایشگاه نفت ستاره خیلج فارس واقع است.

منبع: ایرنا